5726. Támad a cseresznyelégy!
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A zöldborsó nagyságú, pirosodó gyümölcsöket már károsíthatja a két cseresznyelégy faj.
A kullancsok a nedves, sötét helyeken várják, hogy mikor kapaszkodhatnak rá az áldozataikra. Ha azt szeretnénk, hogy a kertünkben kevesebb legyen, érdemes néhány tippet megfogadni! Házi praktikák kullancs ellen.
Gyuri bácsi lánya, Zsuzsa megálmodott egy helyet, ahol a látogatók különleges környezetben sétálhatnak a gyógynövények között. Édesapja régi gyógynövénykertjének hagyományit megtartó, ám a mai kor kényelmét teljesen kiszolgáló, hársfalevelet mintázó, új látogatóközpontban több mint 150 féle gyógynövényt ismerhetnek meg az érdeklődők.
Szinte minden projekt esetében elhangzik a kérdés, hogy a cég milyen marketingstratégiát alkalmazzon, hogy a lehető leghatékonyabb legyen a kommunikációja. Azonban egy kampány esetében nem csak egyetlen stratégiáról van szó, hanem ennél sokkal többről. A marketingkommunikációs eszközök egységes, mindent átfogó csatasorba rendezéséről, melyből az ügyfél és a reklámhadjárata kerül ki győztesen. Az elmúlt egy-két évben rohamszerű tempóban változnak a kommunikációs útvonalak, amelyek mentén el lehet jutni a fogyasztókhoz. Ha egy cég idejétmúlt marketingeszközöket alkalmaz, hamar látni fogja a kárát.
Nagyon sok élelmiszerinnovációról hallani manapság, ezek nagy része fenntarthatósági, etikai vagy egészségügyi megfontolások miatt jön létre, persze az üzleti érdekek sem elhanyagolhatók. Elsősorban a tejtermék- és húshelyettesítő készítményekről van szó, amivel párhuzamosan nagy divatja van a vegán és vegetáriánus étrendeknek is. De vajon pusztán az, hogy egy élelmiszer növényi alapanyagokból áll, garancia arra is, hogy egészségesebb? Érdemes alaposan átnézni, hogy miből készülnek ezek az új élelmiszerek és hogyan érik el a hagyományoshoz hasonló állagot, látványt és főleg ízt.
A mellékelt cikkben talál tippeket egy nagyon mutatós kis kert kialakításához! Sok sikert! Édenkertész
A locsolást szintén ne vigyük túlzásba a Dracénánál , mert a törzsben halmozódik fel a nedvesség. De a hőmérséklet is okozhat gondot. A túlfűtött 20-25 fokos meleg hatására a levelek hullani kezdenek. Érdemes ilyenkor egy kevésbé meleg és fűtőt szobába átszállítani.
A pomeló valószínűleg a maláj vidéken keletkezett, ma főleg Indiában és Dél-Kínában, de más trópusi területeken is termelik. Terméseinek átmérője elérheti a 20cm-t, vagy még annál is több. ehet oltani. Az oltás megfelelő ideje tél vége, tavasz eleje. Az alany és a nemeshajtás közel egyforma méretű legyen. Az alanyt a szemmel (rüggyel) ellentétes oldalon 3 cm hosszúságban srégen megvágja. A nemes hajtáson, amely 3-4 szemet is tartalmaz hasonló vágást ejt. A nemeshajtás leveleit egészen a levélnyélig csipkedje vissza. Az alanyt és a nemest a vágás mentén helyezze össze, és kötözze meg. Az oltás környékét és a felső vágási felületet kenje be oltóviasszal, a kiszáradás elkerülésére és a kórokozók elleni védelemre. Fontos: a nemes hajtásnak a ceruza vastagnak, elágazásoktól mentesnek kell lennie. Csak az oltás előtt célszerű lemetszeni az anyanövényről. Az elkészült oltványt világos helyen, talajhőmérsékleten, vagy magas páratartalom mellett nevelje. Ha már 10 cm-tr meghaladó hajtást hoz, akkor át kell ültetni nagyobb cserépbe, és tápanyagdús földbe. Sok sikert!
A magvakat április közepétől szabad földbe helyre vethetjük (fészkenként 3-4 magot), ebben az esetben az első év folyamán nem várhatunk termést. Kelés után, 2-3 leveles korban egyeljük ki, hogy fészkenként csak egy növény maradjon. Teleltetése: Fagyérzékenysége miatt az articsókát takarni kell. A fagyok előtt fokozatosan, több részletben kupacoljuk fel 25-30 cm magasan földdel, majd a földet elszáradt levelekkel, növényi részekkel takarjuk. Az átteleltetés másik módja az, hogy az egész tövet földlabdával együtt kiemeljük és pincében, homok között elvermeljük. Tavasszal a fagyok elmúltával bontsuk ki, tisztítsuk meg az elszáradt részektől és ültessük el.
Ha a növény levelein nem tapasztal semmi elváltozást, foltokat, kártevőket, pókhálót, és a földjén sincs semmi, akkor egészen biztosan nincs nagy baj. Zuhanyoztassa le, tápoldatozza, és esetleg ha talál rajta kártevőt, akkor a lemosásszerű permetezés az eredményes Vektafid R vagy Vektafid S oldatával. A lemosást két hét múlva meg kell ismételni.