5761. Indul a 2021-es levendula szüret! Levendula szedd magad 2021
Ha imádjuk a levendula illatát az ízét, és nincsen levendulabokrunk, akkor szedjünk magunknak levendulát 2021-ben is. Országos lista!
Ha imádjuk a levendula illatát az ízét, és nincsen levendulabokrunk, akkor szedjünk magunknak levendulát 2021-ben is. Országos lista!
2023-ban elmondhatjuk, lassan drágább egy borsó-vagy zöldbabfőzelék, mint a rántott hús. Friss piaci árak!
Egyre szélesebb körű és drasztikusabb kihívásokkal kell szembenézniük a kis/házikerteseknek: lassan felcserélődő évszakok, kiszámíthatatlan időjárási szélsőségek/aszály, vagy özönvízszerű esők, kultúráink hideg tavaszok okozta fenológiai késése, május legvégi fagyok mind-mind a küszöbön álló éghajlati változásokat jelzik, globális felmelegedést előrevetítve. Sok mindent nem tudunk kivédeni, de egy-egy jól megválasztott szerszámon-mely egyéni döntésünk- akár munkánk eredményének java is függhet.
Kedvező időjárás esetén július közepén kerülhet a magyar dinnye a piacokra - nyilatkozta a Magyar Dinnyetermesztők Egyesülete elnöke csütörtökön az MTI-nek.
Minden értékesítőn ott a nyomáskényszer, hogy a napi kvótát teljesítse, azaz eladja a meghatározott mennyiségű terméket, vagyis megszerezze a minimum bevételt. Amikor ez nincs meg, az egy rossz nap, amikor megvan, az az átlagos (nyilván az átlag felettire törekszik mindenki).
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/