5776. Mitől sárgul, potyog a leander levele? Ez lehet az oka
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
Nyáron könnyen előfordulhat, hogy sárgul és potyog a leander levele. Utánajártunk, mit kell ilyen esetben tenni.
A muskátlik közkedvelt lakói az erkélyeknek, balkonoknak. Vidám virágaikkal, a színek és formák változatosságával nyárias hangulatot árasztanak. A Pelargonium for Europe szakértői bemutatják a nyári szépségben rejlő végtelen lehetőségeket.
Végre itt a nyár és a kerti hűsölés mellett azért akad munka bőven, újra előkerülnek a fűnyírók, hiszen a gyepet karban kell tartani. Mert ugye milyen jó, ha a frissen lenyírt területen tudunk szalonnát sütni vagy a kisgyermekek játszhatnak a rendezett kertben? Ami a fűnyírást illeti, van tolós, önjáró, elektromos és szinte hihetetlen, de robotfűnyírógép is. Cikkünkben adunk néhány tippet, hogy könnyen tudjunk dönteni, melyik számunkra az ideális.
A tavasz beköszöntével a kerti munkák előtérbe kerülnek. Legyen szó kertépítésről, veteményezésről, vagy akár faültetésről, a megfelelő szerszámok nagyban megkönnyíthetik a munkafolyamatokat. Ezek segítségével mi is bátran belevághatunk a zöldfelületek kialakításába.
Komoly érdeklődés van a fiatalokat érintő SZJA mentesség iránt, holott majd csak 2022-től él. Az állami adókönnyítés lényege, hogy a 25 év alatti fiatalok számára teljes SZJA mentességet biztosítanak. Érdemes ezt egy kicsit jobban szemügyre venni, hogy ha te is érintett vagy, tudd, mégis mennyivel több landol a zsebedben.
A tölcsérjézmin (Diapladenia sp.) a napos, félárnyékos, meleget helyet, nedves talajt kedveli. Túl alacsony páratartalmú szobában levelei összesodródnak, virágai lehullanak. Érdemes kavicsrétegből párologtató felületet készíteni a cserepe köré, és azt locsolni, hogy a túl száraz levegőt elkerüljük.
A pálmaliliom nem igényes növény, nem jellemző rá a betegeskedés sem. Előfordulhat viszont, hogy az öntözéssel lehet valami gondja. Mint a kevés víz, de a túlöntözés is okozhat ilyen tüneteket. Az alábbi cikk alapján érdemes megvizsgálni a gyökérzetét, és átültetni ha szükséges.
A föld felszínén megjelenő penész valószínű, hogy a túlöntözés jele. Ezt elősegítheti, ha a talaj tömött, tápanyagban gazdag. A két öntözés között- főleg télen- érdemes hagyni, hogy a föld felső része kiszáradjon, s csak akkor locsolni. Az is segíthet, hogyha nem a talajra, hanem a növény alatti tálcába öntözünk.
A talajlakó kártevők ellen két készítmény engedélyezett, mégpedig a Basudin 10 G és a Diazinon 10 G rovarölő granulátumok, melyeknek ugyan az a hatóanyaguk (diazinon). Vetés vagy palántázás előtt egyszerűen a föld felszínére (vagy a komposztdomb felső rétegébe)kell szórni 5 g/nm adagban. Az említett készítmények hatása hosszú (2-3 hónap), ezért korai zöldségféléknél és korai burgonyában nem szabad őket alkalmazni. Télen a pajorok mélyebbre vándorolnak, ilyenkor nem érdemes ellenük védekezni, a tavaszi felmelegedéssel ők is feljebb húzódnak, akkor kell kiszórni a granulátumot.
Igen, valószínű, hogy a hirtelen levegőváltozás okozott egy kisebb sokkhatást a hibiszkusznak és a meleg miatt hullajtja el a leveleit. Ha visszametszve a padláson telelteti a virágot, majd jövő tavasszal ismét a szabadba viszi, akkor még erősebb és gazgagabban virágzó hibiszkuszbokrot remélhet.