5816. Külterületi tisztasághoz magasnyomású mosók kellenek!
Turbózd fel a kültéri felületek tisztítását, hogy patyolattiszták legyenek! Mire van ehhez szükséged? Magasnyomású mosókra!
Turbózd fel a kültéri felületek tisztítását, hogy patyolattiszták legyenek! Mire van ehhez szükséged? Magasnyomású mosókra!
Végre lassan biztossá válhatunk abban, hogy nagy választékban lesznek gyerekprogramok Budapesten és vidéken is. Az elmúlt időszak mindenki lelkivilágára rányomta a bélyegét. Különösen megterhelő volt a gyerekeknek, hiszen lételemük a mozgás és a sok-sok szabad játék, amire nem igazán volt lehetőség. A nyár beköszöntével és a harmadik hullám lecsengésével azonban eljött az idő a kikapcsolódásra.
Napjainkban egyre többet hallunk az inzulinrezisztenciáról. Pontosan mi is ez? Mi válthatja ki? Milyen tünetei vannak? Hogyan kezelhető? Mutatjuk a válaszokat!
Amikor webshopot szeretnél, vannak olyan tényezők, amelyeken nem érdemes spórolnod. Ilyen például a megfelelő motorra épített webáruház és annak programozása, valamint azok a kiegészítők, amelyek segítségével ki is tudod aknázni a webshopban rejlő lehetőségeket.
Elindult a magyar dinnye értékesítése, a következő hetekben mintegy 150-160 ezer tonna görögdinnyét és 12,5 ezer tonna sárgadinnyét takarítanak be a hazai termelők. Mint a Syngenta nagykamarási szakmai rendezvényén elhangzott: Európában az elmúlt 5 évben jelentős átrendeződés zajlott le a termelésben, amely hatással van a piaci folyamatokra is.
Nem igényel öntözést az őszi csapadék elegendő nekik. A hagymások alapból nem szeretik a sok vizet. Virágzáskor lehetséges az öntözés de csak mértékletesen
A levélsárgulás és levélhullás oka valószínűleg tápanyaghiány, főleg nitrogén és/vagy túlöntözés (nem kell minden nap öntözni). Ritkán, kevés vízzel és lehetőleg tányérba öntve, felszívatva kell öntözni, tápoldatozni.
Kedves Érdeklődő! Nem tudom, hogy mikor szokták metszeni, hogyan öntözik, de ha az alábbiakat betartják, virágozhat újra növényük: A hortenzia árnyékos, hűvös helyen fejlődik megfelelően, nem bírja a tűző napot. Nyáron is legyen a földje mindig nedves, ne hagyjuk kiszáradni. Ne csapvízzel öntözzük, ehhez csak lágy vizet vagy esővizet használjunk. Áprilistól a nyár végéig hetente egyszer adjunk neki tápoldatot, amelyben literenként 2 gramm nitrogén-foszfor-kálium tartalmú tápsó van. Októbertől folyamatosan csökkentsük az öntözést és a tápoldatozást. Télen takarjuk be a hortenzia tövét, hogy védjük az erősebb fagyoktól. A többéves bokrokat metsszük vissza 40 cm-esre, hogy új hajtásai fejlődjenek, és dúsabb legyen. A hortenzia a rendszeres metszéstől gazdagon virágzik. Ne ősszel vágjuk vissza, mert az üreges szárába befolyó víz megfagyva kárt tehet a növényben, inkább tavasszal metsszük vissza.
Ha túl sok alma van a fán a gyümölcs apró marad, kézzel vagy hormonhatású szerekkel végzett ritkítása szükséges lett volna. Arra kell törekedni, hogy a gyümölcs legalább 70 mm átmérôjû legyen. De természetesen az idei aszályos időjárás is befolyásolta a gyümölcsök méretét.
Előfordul, hogy a tuják belső hajtásai és levelei megsárgulnak, elbarnulnak. Ezt a csúfos tünetet egy betegség okozza, amely ellen időben védekeznünk kell. Részletek a cikkben: http://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/kertepites-szaradas-didimaszcella-tuja/2198/