5816. Külterületi tisztasághoz magasnyomású mosók kellenek!
Turbózd fel a kültéri felületek tisztítását, hogy patyolattiszták legyenek! Mire van ehhez szükséged? Magasnyomású mosókra!
Turbózd fel a kültéri felületek tisztítását, hogy patyolattiszták legyenek! Mire van ehhez szükséged? Magasnyomású mosókra!
Végre lassan biztossá válhatunk abban, hogy nagy választékban lesznek gyerekprogramok Budapesten és vidéken is. Az elmúlt időszak mindenki lelkivilágára rányomta a bélyegét. Különösen megterhelő volt a gyerekeknek, hiszen lételemük a mozgás és a sok-sok szabad játék, amire nem igazán volt lehetőség. A nyár beköszöntével és a harmadik hullám lecsengésével azonban eljött az idő a kikapcsolódásra.
Napjainkban egyre többet hallunk az inzulinrezisztenciáról. Pontosan mi is ez? Mi válthatja ki? Milyen tünetei vannak? Hogyan kezelhető? Mutatjuk a válaszokat!
Amikor webshopot szeretnél, vannak olyan tényezők, amelyeken nem érdemes spórolnod. Ilyen például a megfelelő motorra épített webáruház és annak programozása, valamint azok a kiegészítők, amelyek segítségével ki is tudod aknázni a webshopban rejlő lehetőségeket.
Elindult a magyar dinnye értékesítése, a következő hetekben mintegy 150-160 ezer tonna görögdinnyét és 12,5 ezer tonna sárgadinnyét takarítanak be a hazai termelők. Mint a Syngenta nagykamarási szakmai rendezvényén elhangzott: Európában az elmúlt 5 évben jelentős átrendeződés zajlott le a termelésben, amely hatással van a piaci folyamatokra is.
mindenképp ültesse át nagyobb cserébe, de figyeljen arra, hogy savanyú kémhatású földet vegyen a számára. Az elnyílt virágokat vágja vissza, így a többit intenzívebb virágzásra ösztönözheti. A kerti lepkevirág napos, félárnyékos fekvést, valamint savas vagy semleges kémhatású, jó vízáteresztő képességű talajt igényel. Vízigénye közepes, földjét tartsuk folyamatosan kissé nyirkosan, de ügyeljünk rá, hogy öntözéskor a levélzetét lehetőleg ne érje víz, mert az gombás megbetegedésekhez vezethet. Virágzás után vágjuk vissza, hogy ez által másodvirágzásra ösztönözzük. Kedveli, ha a nyár hűvös és csapadékos, ezért a hazánkat jellemző forró nyarakon virágzása abbamarad, s a növény akár el is pusztul. Időnként megtámadhatják a liszteskék és a szürkepenész. A szép balkon sikere
A képról sajnos sokat nem tudok leolvasni, de nedves, puha tapintás esetén érdemes lenne átültetni új, jó vízáteresztő tőzeges virágföldbe a növényt. A fikuszok szeretnek a szabadban is, árnyékos helyre téve reméljük erőre kap és kinövi a kezdődő betegséget. Ajánlom figyelmébe az alábbi cikkeket: Kislevelű fikusz Melyek a túllocsolás jelei? Milyen szobanövényeket tehetünk ki a szabadba?
Húsevő növények tartása: mocsári növények, tavasztól őszig álljon alattuk lágy (eső, akvárium, desztillált) víz. Télen pihennek, csak nyirkosan tartsuk. A harmatfüvet párásabban kell tartani ahhoz, hogy ragacsosak legyenek a tapogatói. Nyáron szoktatás után akár teljes napra is kihelyezhetők, ilyenkor fokozottabban párologtatnak! A harmatfüvet, rencét csak nagyobba ültessük át ha szükséges, míg a csapót és a kürtvirágot legalább két évente célszerű. Utóbbi kettőnél ilyenkor mossuk le az ültetési anyagot és friss, nedves Litván tőzegbe ültessük át őket. A vénusz csapóit mesterségesen soha ne zárjuk!!! A kancsóka egész évben 20 fok körüli hőmérsékletet igényel és orchidea ültetési anyagot, hasonlóan is kell tartani, öntözni mint az orchideákat. Bővebben: Harmatfű Kancsóka
Tisztelt Érdeklődő! Öntözött kertbe „edzettebb” tuja fajtákat (pl. Thuja plicata fajtái), leyland ciprust, valamint tiszafát, babérmeggyet javasolunk örökzöld sövénynek. Öntözőrendszer nélküli kertbe tiszafát, arizoniai ciprust (nyírható), esetleg -nem egybefüggő sövény jelleggel – Pinus fajok (Pinus sylvestris, nigra, mugo) és ezüstfenyő alacsonyabb fajtáit ültethetjük. Említsük meg, hogy érdemes az örökzöldek téli vízellátására odafigyelni. Csapadékmentes teleken a növények nem tudnak elegendő vizet felvenni, legyengülnek, és a betegségek könnyebben támadják meg őket. Rendkívül aszályos nyarakon az „öntözetlen” kertekben sem élnek túl a növények öntözés nélkül. A megfelelő vízellátás mellett rendkívül fontos a folyamatos tápanyag utánpótlás is. Az örökzöldeket télen is öntözni kell! Örökzöldek havi munkanaptára - július, augusztus Fenyőfélék és örökzöldek kiválasztása