5836. Meg szabad enni a dinnyemagot? Elmondjuk!
Kétféle dinnyeevő ember: aki megeszi a dinnyemagot, és aki nem. Utánajártunk, kinek van igaza..
Kétféle dinnyeevő ember: aki megeszi a dinnyemagot, és aki nem. Utánajártunk, kinek van igaza..
A tavirózsa tavasztől őszig hozza a virágait. Mutatjuk, hogyan érdemes ültetni és gondozni!
A rendőrségi hangátviteli eszközök mellett a rendőrségi EDR rádió kiegészítők a legfontosabb részei a biztonságos munkavégzésnek. Ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk a csapatunk tagjait, a gördülékeny kommunikációt biztosítanunk kell. A feladat nem egyszerű, főleg nagyobb távolságból és sok munkatárs összehangolása esetén.
A sütőtisztítás sokaknak nem a kedvenc elfoglaltsága, de most, hogy lassan vége lesz a nyárnak, jó esély van arra, hogy a következő hónapokban Ön is gyakrabban fogja használni a sütőt. Érdemes meggyőződnie arról, hogy a gépe kifogástalan állapotban van, és készen áll arra, hogy segítsen a kulináris remekművek elkészítésében. Bár manapság rengeteg tisztítószer áll rendelkezésre, vannak olyan lehetőségek is, amelyekkel teljesen környezetbarát módon tarthatjuk karban az eszközünket.
Egy kis családi ház tervezése arányaiban sokkal gyorsabb, egyszerűbb, mint egy többszintes lakóházé. Így kevesebb költséggel is kell számolnunk akkor, ha ilyen ingatlan terveit szeretnénk elkészíteni. Ha nem sürgős a lakásvásárlás és az időnkbe belefér, lépesről lépesre haladva pénztárcabarátabb végeredményt érhetünk el, mint egy kulcsrakész ház vásárlása esetén.
Az elhalt pajzstetvek vázai egy idő után lepotyognak a fáról. Ha érintésre könnyen leperegnek, akkor valószínű sikeres volt a permetezés. Ha a környéken nincs kecskerágó és rendszeresen védekezik a pajzstetű ellen természetesen van esély a sikerre, de rendszeres odafigyelést igényel. A pajzstetvek ellen mindig több lépcsőben kell védekeznünk: fontos a tél végi olajos lemosó permetezés, majd rajzáskor kitinszintézis gátló szerekkel, illetve a fent említett cikkben leírt szerekkel lehet ellenük védekezni.
Az ön képe mellé próbáltam keresni egy hasonlót, ha ilyet látott a Londoni kertben akkor az Araucaria araucana - Araukária vagy Csilei fenyő. Dél-Amerikából származik, kimondottan igényes fenyőféle. Magja a helyiek egyik eledele volt. Egyike a máig élő "őskövületeinknek". A Kertészeti Egyetem Budai Arborétumában is ültettek egy példányát, de ott sem bírta sokáig, de a Fővárosi Állatkertben él két példánya.
Ez egy kolumbia származású dísznövény, a neve csodás peremvirág (Kohleria amabilis). Szép virágain kívül érdekessége, hogy a téli hónapokban a növény föld feletti része elpusztuk. Ekkor a cserepet hűvösre kell helyezni, s hogy ne száradjon ki a teljesen, talaját ritkán locsolni is kell. Tavasszal kell új cserépbe és friss földbe ültetni. Napfényes helyet és a mérsékelt öntözést kedveli.
Metszést legjobb kora tavasszal, a növény életfunkcióinak megindulása után kezdeni. Ilyenkor gyorsab beheged a növényen ejtett seb és az előző éves beteg gallyak, elfagyott ágak jól láthatók, könnyen el tudjuk távolítani. Természetesen az 1-2 éves fiatal fácskák a koronakialakítás fázisában a metszés nagyobb szakértelmet igényel, de ekkor sem okozhatja a növények pusztulását.<p> Bővebben olvashat a metszésről alábbi cikkeinkben:
A szamócát több fajta gombás betegség is megtámadja, melyek a levélen foltosodást, a termésen rohadást idézhetnek elő. Egészségesebb példányokból érdemes lenne áttelepíteni egy adagot a kert másik felébe és tavasztól permeteszni. <p> Bővebben a szamócáról és betegségeiről az alábbi cikkekben olvashat: