5861. Biogazdálkodási Napokat tartottak az Esterházy biogazdaságban
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
A melegvíz mára mindennapjaink része lett. Olyan meghatározó eleme napjainknak, amiért nem szükséges külön erőfeszítéseket tenni, általában csupán megnyitjuk a csapot és használjuk az így nyert vizet. Ugyan nekünk nem kell tennünk a melegvízért, valamilyen eszközre mégis szükség van annak eléréséhez. Lássuk, hogyan érdemes kiválasztani azt a bojlert, ami segítségünkre lesz ebben.
Javában dübörög a szilvaszezon, és átlagosan 50 forinttal kerül kevesebbe egy kiló szilva a nagybani piacon.
A japán keserűfű egy invazív gyomnövény, ami rengeteg kárt okoz. Kiszorítja maga körül az őshonos növényzetet, áttöri a betont. Mindezt úgy, hogy közben nagyon nehéz irtani.
A papírtörlő minden háztartásnak nélkülözhetetlen kelléke. Használjuk a konyhában, fürdőszobában, toiletben, garázsban. Használjuk takarításhoz, ablakpucoláshoz vagy ha kiömlött valami, hogy gyorsan feltöröljük, de akár még házi kedvenceink ápolásához is.
Kedves Edit!! A fénykép alapján úgy tűnik, hogy ez is magnolia, valamelyik Magnolia soulangiana fajta. Magas (2-4 m), és széles (2-3 m) növény lesz, érdemes lenne olyan helyre átültetni, ahol elegendő hely áll rendelkezésére. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Kedves Jenny! Az amarilist nyugodtan tegye el telelni, ez természetes folyamat. A levelek le fognak száradni és tavasszal, mikor kiteszi a szabadba és öntözni kezdi, akkor megint ki fog hajtani! A klíviát ültesse át, laza, jó vízgazdálkodású talajba. Ismételje meg a pihentetést, jövőre, mint idén, és szerintem fog virágozni! Kapcsolódó cikkek: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Tisztelt Cím! Amennyire a képről megállapítható valamelyik rákos sejtburjánzásos betegségről vagy élősködő gombatelepről van szó. Védekezés ellenük nem lehetséges, mindkettő endogén (szöveten belüli) életmódú. Ha zavarja a látványa, azon a módon ahogy a képen láthatót is el tudja távolítani. A növény együtt képes velük élni, kipusztulásához rövid távon nem vezetnek! Üdv: Növényorvos
A téli hónapok idején olyan fagymentes helyen legyenek, ahol fényt is kapnak, mert sötétben és zárt, levegőtlen helyen a leveleket sűrűn ellepik a nedvszívó pajzstetvek, amelyek ellen idejében és hatékonyan kell védekezni. Alaposan meg kell vizsgálni a növényt (mondjuk minden öntözés alkalmával), és ha kell védekezzünk a kártevők ellen. A jó teleltető 5-15 °C-nál nem melegebb, de nem is hidegebb. Habár rövid ideig elviseli a fagypontot is, hosszú távon elpusztítja a növényt. Egy nyitott teraszon elég nehéz ezt a hőmérséklet-intervallumot biztosítani neki, ezért inkább ajánlott egy zárt helyen teleltetni. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni. Ajánljuk még figyelmébe a következő cikkeket: Hogyan kell metszeni a leandert? És mit tegyünk, ha elfagyott? Vagy ha beteg? Sárga bogarak támadták meg télen a leanderemet! Tél előtt meg kell-e metszeni a leandert? Le kell-e vágjam a bimbókat a leanderről tél előtt?
A málna sikeresen szaporítható tavasszal és ősszel is, én mégis inkább az őszt ajánlanám. Az októberi hónap megfelelő a számára, de mindenképp még a fagyok beállta előtt el kell végezni a munkálatokat. Csak arra ügyeljen, hogy ne árnyékba telepítse, mert nagy a fény- és vízigénye. Az ültetés előtti időszakban ajánlott szerves trágyázni a földet, mert a tápanyagban gazdag földben tud igazán jól fejlődni. Tavasszal pedig 1 arasznyira ajánlott visszavágni a vesszőit. Az első évben még ne számítson bőséges termésre! Sikeres termesztést kívánok Önnek!