5861. Biogazdálkodási Napokat tartottak az Esterházy biogazdaságban
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
A melegvíz mára mindennapjaink része lett. Olyan meghatározó eleme napjainknak, amiért nem szükséges külön erőfeszítéseket tenni, általában csupán megnyitjuk a csapot és használjuk az így nyert vizet. Ugyan nekünk nem kell tennünk a melegvízért, valamilyen eszközre mégis szükség van annak eléréséhez. Lássuk, hogyan érdemes kiválasztani azt a bojlert, ami segítségünkre lesz ebben.
Javában dübörög a szilvaszezon, és átlagosan 50 forinttal kerül kevesebbe egy kiló szilva a nagybani piacon.
A japán keserűfű egy invazív gyomnövény, ami rengeteg kárt okoz. Kiszorítja maga körül az őshonos növényzetet, áttöri a betont. Mindezt úgy, hogy közben nagyon nehéz irtani.
A papírtörlő minden háztartásnak nélkülözhetetlen kelléke. Használjuk a konyhában, fürdőszobában, toiletben, garázsban. Használjuk takarításhoz, ablakpucoláshoz vagy ha kiömlött valami, hogy gyorsan feltöröljük, de akár még házi kedvenceink ápolásához is.
Értem. Sajnos, ha ott laknak a komposztban, már nem sokat lehet tenni. Nem tudom, miben zajlik a komposztálás, de érdemes olyan komposztáló ládát választani, ami nem engedi a rágcsálók bejutását. Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikkek: Hogyan készítsünk komposzt ládát? Hogyan készítsünk komposztot? Komposztálás – otthon és közösségben 5 lépésben
Tisztelt Vasvári Tibor! A levelek hólyagosodását egy gubacsatka faj okozza. Ellene felszívódó, rovarölő növényvédő szerekkel lehet védekezni. A megfeketedő dió "héj" jellemzően annak baktériumos megbetegedésére utal. A lemosó permetezés, ha kivitelezhető és a réz elvileg jó ellene (Bordóipor, Champion 50 WP). Valamint van egy ún. injektálásos módszer, ami mindkét problémát megoldhatja. www.parkfavedelem.hu oldalon találja őket... Üdvözlettel: Növényorvos Kapcsolódó cikk: Védjük meg gyümölcsfáinkat a gubacsatkáktól!
Üdvözlöm! Abszolút jó megoldás, de a gyomirtást addig kell ismételni, ameddig ki nem pusztul az összes tarack. Le kell fújni, majd öntözni, és várni, hogyan nőnek ki a gyomok, majd megint lefújni és így tovább. Amikor megfelelő a gyommentesítés, abban az esetben mehet a 10 cm föld, amúgy a taracknak ez gyerekjáték, hogy áthatoljon. A gyomírtás után két nappal kezdje el az öntözést!
Üdvözlöm! Ültesse át most úgy, hogy a hagyma felső része kilógjon, hogy meg tudja figyelni a hajtásokat. Erre azért van szükség, hogy a három legerősebb hajtást hagyja meg, az ismételt virágzás serkentése érdekében. A többi hajtást csípje ki nyugodtan. Ezután rendszeresen öntözze. Kapcsolódó cikkek: Csuporka vagy Gloxínia (Sinninga speciosa) Mindent a csuporkáról
Üdvözlöm! Ha jól értem, akkor egy sarj növényt vágott ki. A szár megvastagodott része (nódusz) alatt kb. 0,5 cm-el vágja le és tegye vízbe és a gyökér itt fog kihajtani. Amikor a gyökerek megjelennek, akkor ültesse el cserépbe.