5861. Biogazdálkodási Napokat tartottak az Esterházy biogazdaságban
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
A melegvíz mára mindennapjaink része lett. Olyan meghatározó eleme napjainknak, amiért nem szükséges külön erőfeszítéseket tenni, általában csupán megnyitjuk a csapot és használjuk az így nyert vizet. Ugyan nekünk nem kell tennünk a melegvízért, valamilyen eszközre mégis szükség van annak eléréséhez. Lássuk, hogyan érdemes kiválasztani azt a bojlert, ami segítségünkre lesz ebben.
Javában dübörög a szilvaszezon, és átlagosan 50 forinttal kerül kevesebbe egy kiló szilva a nagybani piacon.
A japán keserűfű egy invazív gyomnövény, ami rengeteg kárt okoz. Kiszorítja maga körül az őshonos növényzetet, áttöri a betont. Mindezt úgy, hogy közben nagyon nehéz irtani.
A papírtörlő minden háztartásnak nélkülözhetetlen kelléke. Használjuk a konyhában, fürdőszobában, toiletben, garázsban. Használjuk takarításhoz, ablakpucoláshoz vagy ha kiömlött valami, hogy gyorsan feltöröljük, de akár még házi kedvenceink ápolásához is.
Kedves Kertbarát! A Juniperus scopulorum Skyrocket fajtával kapcsolatban az alábbi problémák szoktak jelentkezni: 1. A termesztés folyamán a faiskola nem figyel eléggé arra, hogy a növénynek egy vezérhajtása legyen és abból azonos erősségű oldalhajtások eredjenek. (Metszéssel ültetéskor is korrigálható a probléma.) Ennek következményeként a törzs alsó részén is fejlődnek erős oldalágak, az oszlopos forma megbomlik, az ágak lehajlanak, és különösen a hónyomásnak áll ellen nehezen. 2.Pajzstetű, atka fertőzés következtében a hajtások görbülnek, a lomb "kócos" lesz, szétesik. A kártevők elsősorban a legyengült növényeket támadják meg. Telepítéskor rendszeres megelőző növényvédelmet szoktunk javasolni. Az egyik megoldás, hogy szakember segítségével csak a kihajló ágakat vágják vissza kb. félig. A lyuk 1-2 év alatt el fog tűnni. A másik javaslat az összes oldalhajtás visszametszése 1/3, vagy 1/2 arányban, egyidejű trágyázással és intenzív öntözéssel. Ebben az esetben szinte új lombfelületet kapunk, ha növényünk elég erős állapotban volt ilyen nagy mértékű regenerálódásra. Ezt a megoldást csak végső esetben alkalmazzuk, mivel kimenetele bizonytalan is lehet. A fényképek alapján úgy látjuk, hogy elég lenne csak a kihajló ágakat visszametszeni, a növények ettől eltekintve szépek, és jó állapotban vannak.
Az olaszperje (Lolium multiflorum) vagy szálkás perje a Pázsitfűfélék (Poaceae) családjába tartozó takarmánynövény, Magyarországon az egyik leggyakrabban vetett perje. Nagyon gyors csírázásának és fejlődésének köszönhetően hamar beborítja a talajt, ezért gyakran használják a talaj megkötésére is (erózió ellen). Az olaszperje rövid életű (2 éves), de ez idő alatt nagy mennyiségű takarmányt képes szolgáltatni. Csapadékos nyár végi vetés esetén már ősszel kaszálható, majd tavasszal két-háromszor, végül pedig ősszel még egyszer. Olaszperje (Lolium multiflorum)
A következő holnapokon lenne érdemes részletesebben érdeklődni: http://www.okorex.hu/index.php http://www.gk-szeged.hu/vetomag/napraforgo http://www.agromag.hu/hu/
Üdvözlöm! Ilyenkor általában - a telelés alatt - legyengül a növény, és megtámadják a tetvek, ami okozhatja ezt a jelenséget, illetve a víz-hiány is elképzelhető! A pajzstetű ismérve, hogy sárga színű és a friss hajtásokon tanyáznak. Amennyiben ezt tapasztalja, akkor ACTARA nevű szerrel kell permetezni és megöntözni a növényt, mivel ez egy felszívódó szer, a tetveket gyakorlatilag a növény "belülről" mérgezi!
Üdvözlöm! Egy korábbi cikkünkben minden kérdésére választ talál: Vermelés és tárolás