5861. Biogazdálkodási Napokat tartottak az Esterházy biogazdaságban
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
A melegvíz mára mindennapjaink része lett. Olyan meghatározó eleme napjainknak, amiért nem szükséges külön erőfeszítéseket tenni, általában csupán megnyitjuk a csapot és használjuk az így nyert vizet. Ugyan nekünk nem kell tennünk a melegvízért, valamilyen eszközre mégis szükség van annak eléréséhez. Lássuk, hogyan érdemes kiválasztani azt a bojlert, ami segítségünkre lesz ebben.
Javában dübörög a szilvaszezon, és átlagosan 50 forinttal kerül kevesebbe egy kiló szilva a nagybani piacon.
A japán keserűfű egy invazív gyomnövény, ami rengeteg kárt okoz. Kiszorítja maga körül az őshonos növényzetet, áttöri a betont. Mindezt úgy, hogy közben nagyon nehéz irtani.
A papírtörlő minden háztartásnak nélkülözhetetlen kelléke. Használjuk a konyhában, fürdőszobában, toiletben, garázsban. Használjuk takarításhoz, ablakpucoláshoz vagy ha kiömlött valami, hogy gyorsan feltöröljük, de akár még házi kedvenceink ápolásához is.
Egy svájci málnabor receptjének leírását megtalálja a következő cikkünkben:
A különböző fajtájú csillagfürt (Lupinus sp.) fajok természetes virágzási ideje május végétől július végéig tart. A vetés évében valószínű, hogy csak július hónapra éri el a virágzó állapotot, de ez természetesen függ a vetés időpontjától. A csillagfürt a napos, félárnyékos, öntözött virágágyat szereti.
Szerencsénkre a növénynemesítők nem ülnek babérjaikon, napról-napra nő az újonnan nemesített dísznövények száma. Most párat felsorolok, de ígérem hamarosan egy cikkben bővebben bemutatok néhányat. <p>Sárga(tarka) örökzöld lomblevelű növények a következők:<p>Babérsom - Aucuba japonica ´Variegata´ <p> Puszpáng fajták közül a Buxus sempervirens ´Aureovariegata´<p>Kecskerágók közül az Euonymus fortunei ´Blondy´, ´Emerald´n Gold´, ´Canadale Gold´<p>Magyalok közül Ilex aqulifolium ´Argenteomarginata´. <p> Piros lombú bár nem örökzöld:<p> Borbolyák közül a Berberis thunbergii ´Atropurpurea nana´ (a nana általában törpe termetére utal). <p>Vörö lombú a cserszömörce ´Royal Purple´ változata, de van olyan fajta, melynek levelei csak az őszi lombszineződés során érik be pirossá. <p>Amennyiben nem ragaszkodik örökzöld lombhoz, nyugodt szívvel javasolhatom a somfajok közül a Cornus alba ´Sibirica Variegata´ fajtáját melynek vörös vesszői télen különösen szépen mutatnak. <p>További ötleteket talál alábbi cikkünkben:
Gyakori tanács a vakond elriasztására alkalmas növények ültetése. Ezek közé a növények közé tartozik az Euphorbia lathyris, amelynek többféle magyar elnevezése is létezik: hasindító kutyatej, nagy sárfű vagy kerti sárfű. <p> További növényeket és módszereket talál az állatkert rovatunk vakond alrovatában, illetve a mellékelt cikkben.
A növénynemesítőknek köszönhetően mára rengeteg törpe növekedésű örökzöld fenyőt, tuját állítottak elő számunkra. Ezt a kört csak gazdagítják a törzsre oltott fajták, melyek ugyancsak kisebb növekedésűek, kimondottan dézsába illő növények. <p>Leginkább gondoskodnunk a megfelelő nedvességutánpótlásról és a téli fagyvédelemről kell. Mert igaz, hogy ezek a növények fagytűrők, viszont ha cserepük és benne a talaj a mínusz 15 °C-ban teljesen átfagy, a növény nem jut egyáltalán nedvességhez, és emiatt nem kifagy, hanem kiszárad. Tartós, keményebb teleken a cserepet valamivel be kell takanunk. <p> Nagyobb kertészetekben biztosan bőven talál olyan fajtákat, melyek közül válogathat teraszára.