5861. Biogazdálkodási Napokat tartottak az Esterházy biogazdaságban
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
Az ökogazdálkodás szakmai tapasztalatait oszthatták meg egymással a termelők és fogyasztók a donnerskircheni Esterházy biogazdaságban megrendezett Biogazdálkodási napokon.
A melegvíz mára mindennapjaink része lett. Olyan meghatározó eleme napjainknak, amiért nem szükséges külön erőfeszítéseket tenni, általában csupán megnyitjuk a csapot és használjuk az így nyert vizet. Ugyan nekünk nem kell tennünk a melegvízért, valamilyen eszközre mégis szükség van annak eléréséhez. Lássuk, hogyan érdemes kiválasztani azt a bojlert, ami segítségünkre lesz ebben.
Javában dübörög a szilvaszezon, és átlagosan 50 forinttal kerül kevesebbe egy kiló szilva a nagybani piacon.
A japán keserűfű egy invazív gyomnövény, ami rengeteg kárt okoz. Kiszorítja maga körül az őshonos növényzetet, áttöri a betont. Mindezt úgy, hogy közben nagyon nehéz irtani.
A papírtörlő minden háztartásnak nélkülözhetetlen kelléke. Használjuk a konyhában, fürdőszobában, toiletben, garázsban. Használjuk takarításhoz, ablakpucoláshoz vagy ha kiömlött valami, hogy gyorsan feltöröljük, de akár még házi kedvenceink ápolásához is.
3 az 1-ben könyvet nem igazán tudok Önnek ajánlani. A Cser Kiadó témakörönként megjelentetett jól használható könyveket, ezeket tudnám javasolni. <p>Lombos fák, cserjék címmel pedig a Botanika kiadó jelentetett meg 4. kiadásban az új fajták leírásával bővített könyvet.
A tulipánok és sok más hagymás növénynél fontos, hogy 2-3 évente elvirágzás után vegyük fel hagymáikat a földből, szárítsuk ki, és hűvös helyen ´nyaraltassuk´, majd ősszel ültessük el őket. A következő évben ismét teljes pompával fognak virítani.
A borókaféléket a magvetésen kívül őszi hidegágyi vagy téli üvegházi duványozással lehet szaporítani. Tavasszal is lehetséges a szaporítás: áprilisban-májusban a friss hajtásról szedett dugvány még ugyanabban az évben meggyökeresedhet. A rosszul szaporodó fajtákat üvegházakban oltják.
A közönséges dió meleg- és fényigényes. Mélyrétegű, tápdús nem túl nedves talajt kedvel. Az átültetést és a metszést rosszúl tűri. Amennyiben több környezeti elvárásában is hiányt szenved, könnyen előfordul, hogy nem fejlődik rendesen.
Valószínű a diófáját a dió gnomóniás betegsége támadta meg, amely 3-4 mm-es barna szegélyű foltok megjelenésével kezdődik, amelyek később felfedezhetők lesznek a hajtásokon majd a gyümölcs húsán(zöld külső burkán) is.<p> A fertőzési források a lehullott levelek, ezért is érdemes ezt ősszel elégetni. Ha ez elmarad, az eredményes védekezéhez a lombot fertőtleníteni kell, lombhullás után DNOC, benomil vagy tiofanát-metil hatóanyag-tartalmú szerekkel kell permetezni.