5926. Pampafű, díszfű fonása házilag videóval - egyszerűbb, mint gondolnád
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A pampafüvet és a nagyra megnövő díszfüveket még az őszi csapadékosabb hónapok és a tél beállta előtt érdemes fonni. Videón, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Sokféle beltéri ajtó létezik és előfordul, hogy nem egyszerű eldönteni, hogy melyiket érdemes választani. Természetes, hogy fontos a választáskor a kedvező ár, de ezen felül sokféle szempont lehet, amelyet érdemes figyelembe venni. Mivel a beltéri ajtókat nem váltogatjuk túl sűrűn, ezért érdemes a vásárlás előtt alaposan tájékozódni lehetőségeinkről.
A családi ház körül mindig akad valami teendő. Ez már-már törvény, amit jól ismernek azok, akiknek van kertjük vagy udvaruk a házuk mellett. Ott van például a favágás, gallyazás vagy tűzifa aprítás, ami nem feltétlenül tartozik az örömteli vagy szórakoztató feladatok közé. Mégis meg kell csinálni, hisz nekünk is jobb, ha minél előbb elvégezzük a kötelező teendőinket. Az persze már egy más kérdés, hogy ezt milyen módon tesszük? A benzines láncfűrész remek megoldást kínál azoknak, akik egy bikaerős készülékkel szeretnének dolgozni.
A szeptemberben lencsevégre kapott Gellért-hegyi szarvas vadkárt is okozott a szerkesztőségünkbe érkezett levél és fotók tanúsága szerint.
Az elmúlt 5 hónapban 10 fát fogadtak örökbe a Folly Arborétumban. A második örökbefogadói napot múlt szombaton tartották.
Amennyiben szőlőjén a következő tüneteket látja: a levél sárva csupán a levélerek és az erek menti levéllemez zöld akkor a szőlő a vashiány jeleit mutatja. Súlyosabb esetben a hajtások felkopaszodnak, majd a bogyóképződés is elmaradhat. Ezt nem feltétlenül a földben levő vashiány okozza, hanem a talaj túlzott mésztartalma, amely megakadályozhatja a vas felvételét a növény számára. Érdemes ilyen esetben talajvizsgálatot is végezni illetve lombtrágyával permetezni.<p> A szőlő sárgulásáról, klorózisáról további részleteket olvashat alábbi cikkeinkben:
Cserépben is lehet több évig levendulát nevelni, csak figyelni kell, hogy folyamatosan ifjítsa meg növényét. Vágja le az elnyílt virágait és tavasszal se sajnálja, metssze vissza növényét, amit a nyáron még nagyobb virágzással fog meghálálni.
A leander nagyon vízignyes növény, virágzása alatt tálkájában akár mindig állhat valamennyi víz. <p>Az őszi fagyok elől védett helyre kell menekíteni! Ezt megelőzőleg - a helykímélés érdekében - a növény hajtásait visszavághatjuk. A leander fácskákat, bokrokat fagymentes, lehetőleg hűvös (4-6 ˚C-os) helyiségben célszerű teleltetni. Előnyös, ha a helyiségben kapnak némi fényt, de elviselik a sötétet is. Télen csak annyira kell öntözni őket, hogy a földlabdájuk ne száradjon ki. Általános szabály: minél magasabb a tároló hőmérséklete, annál több vízre van a növényeknek szükségük! Metszés kora tavasszal vagy a teleltetés esőtt ajánlott. az átültetés ugyancsak kora tavasszal a kertbe való kihelyezés előtt a leghatásosabb. <p>Bövebben olvashat a leanderről a kapcsolódó cikkeinkben:
A Calcurea G (G=granulátum) egy műtrágyával kevert kétszikű gyomírtó. Nem kell feloldani csak a nedves gyepre egyenletesen kiszórni. <p>Bővebben olvashat a gyomirtásról alábbi cikkünkben:
A szentjánosbogárra egyáltalán nem jellemző tulajdonság, hogy körtét fogyasszon. A szentjánosbogár lárvája csigákkal táplálkozik, míg a kifejlett bogár már nem igazán eszik. Ezért nem tudom, hogy milyen bogarak tűnhettek fel kertjükben.