5986. Zuhanyzás felsőfokon? Igen!
Ki mondta, hogy zuhanyozni csak úgy lehet, hogy egy kádban állsz és fogod a zuhanyrózsát, ami jobb esetben félig, rosszabb esetben csak negyedéig működik?
Ki mondta, hogy zuhanyozni csak úgy lehet, hogy egy kádban állsz és fogod a zuhanyrózsát, ami jobb esetben félig, rosszabb esetben csak negyedéig működik?
Hazánkban néhány éve kezdődött el az a jelenség, hogy a munkavégzés helye már nem egyenlő a vállalat helyszínével, hanem a cégek vezetői biztosítják a lehetőséget a munkavállalóik számára, hogy bizonyos napokon a munkájukat otthonról végezzék.
A ránctalanító, anti-aging termékeknek, hatóanyagoknak nem feltétlenül kell a laborok mélyéről érkeznie. A bőrünk meghálálja ha természetes anyagokkal, kivonatokkal, olajokkal, a növények ajándékaival tápláljuk. De melyek a legütősebb anti-aging növények?
Milyen szempontokat kell figyelembe venni fűnyíró traktor vásárlása során? Milyen tulajdonságokkal kell rendelkeznie az ideális gépnek? Cikkünkben megválaszoljuk a kérdéseket, és eláruljuk, hogy milyen fűnyíró traktort érdemes választani ahhoz, hogy élvezetes legyen a munka.
Nem könnyű manapság eligazodni a sokféle lehetőség között. Ez igaz általában véve az egész világra, de a háztartási gépekre is. Már eleve ott kezdődik a folyamat, hogy ki kell választani, egyáltalán milyen háztartási gépekre van szükséged.
Kedves Richárd! Nagyon nehéz a megoldás, illetve a válsz. Ha nincs öntözve, akkor semmi nem fog megmaradni, viszont ilyen szélsőséges körülmények között a tarack búza (Agropiron repens) tűnik a legkézenfekvőbbnek. Vannak szárazságtűrő fűfélék (csenkeszek), de azt hiszem nem lehet hosszútávon garantálni a fennmaradásukat a jelen körülmények között. Javaslom, hogy barátok-rokonok tarackos kertjében gyűjtsön össze minél több tarack gyökeret (rizómákat) és azokat ültesse el, nyírja, öntözze azért, amíg beindul, esetleg péti sóval is meg hintheti, nagyon gyorsan nő és kíválóan gyepesíthatő.
Télen kb. havonta egyszer adjunk neki vizet, épp hogy csak kissé nedves legyen a földje.A yucca a törzsében tárolja a vizet, ezért amikor a földje már száraz, a növény szárában még akkor is van bőven nedvesség.Ezért ha a növény elkezdd sárgulni, vagy a levelei nagyon lefelé lógnak, az első amit érdemes megvizsgálni az a föld nedvesség tartalma. A yucca egyik fő gondozási hibája a túlöntözés.Hőmérsékelt:Nyáron a növény jól érzi magát 15-25 fok közötti hőmérsékleten, télen pedig egy hűvösebb kb. 10-12 fok kell neki.A túl meleg lakásban a levelek sárgulnak, és lehullnak.Fényigény:Világos helyre tegyük, mert csak itt érzi jól magát, nyáron tegyük ki a kertbe, vagy erkélyre egy árnyékos helyre. A beteg leveleket távolítsa el, ha jól gondozza, nem lesz gond.
Tisztelt kertbarát! A naspolya hűvösebb párásabb éghajlatot kedveli. A talaj mésztartalmára érzékeny. Félárnyékban fejlődik jól. A fajták közül a Hollandi óriás hajlamos a termés repedezésére. A meszes kötött talajokon az almatermésűeknél előfordulhat törzs és gyümölcsrepedés. A hosszú szárazság utáni hirtelen nagy csapadék is okozhat gyümölcsrepedést. Megoldás fajtamegválasztása pl Szentesi rózsa., a talajlazítás, istállótrágyával való ellátás, talaj savanyítása tőzeggel, egyenletes vízellátás. A szüret ideje első fagyok után. Biokertben az őszi, és a tavaszi lemosópermetezés Bordói lé alkalmazásával ajánlott. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A képen az alma tárolási héj, és húsbarnulásos betegsége (scald) látható. A betegség a hagyományos hűtőtárolásnál fordul elő. A tároló legyen hűvős, és szellőztethető. A Mutsu fajta igen érzékeny a szüret idejére. Általában akkor kell szedni amikor a mély zöld szín világosabb tónusra vált. A nyomódásra és barnulásra igen érzékeny. A késői szüret okozhatja ezt a tárolási betegséget. A gyakori gombabetegségek (szürke penész, penicillium, gyümölcs monilia) kizártak, mert a ma kapható legjobb szer a Bellis-el való kezelés hatásos megoldás. Régen a Stop-scald nevű tartósítószerrel lehetett kezelni a gyümölcsöket, de ezt sajnos ma már nem engedélyezik. Így marad a helyes tápanyag utánpótlás, időszerű permetezés, és az optimális szüreti idő. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A képen Ficus ginseng növény látható. Jól látja nem igazán van nagy kondiban. Mindenképp javaslom az átültetését egy nagyobb edénybe a gyökérzet nagymértékű sérülését kerülve. Ami fontos, mivel a ginseng gyökérzet képes nagy mennyiségű vizet tárolni így csak akkor öntözzük ha az ültetőközege kezd kiszáradni, kerüljük a túlöntözést és a pangóvíz kialakulását a gyökérzónában. Szereti a sok fényt. Javaslom a nyurga hosszú hajtások visszametszését a hosszuk felére, így jóval zömökebb, tetszetősebb fácskát kapunk. Téli időszakban javaslom a 3 hetente 1 alkalommal való bonsai tápoldatozást, amit az öntözővizébe keverve használunk. Ne permetezze a leveleit mert nincs ilyen irányú igénye csak a gombásodást segítené vele elő. Nem látom élősködök jelenlétét így a fotón. Ha egy puha textillel finoman megdörzsöli a levelet és ha a pöttyök lejönnek akkor élősködő, ha nem valószínű valami fajta jellegzetesség lehet, pontosan így fotón nem tudom megmondani, látni kellene a fácskát. Hirth János