5991. Közel 1200 éves az óriás afrikai fa, amibe Livingstone belekarcolta a nevét
Körülbelül 1200 éves az a zimbabwei baobab fa, amelynek törzsébe a híres kutató, Sir Livingstone is belekarcolta a nevét még 1885-ben.
Körülbelül 1200 éves az a zimbabwei baobab fa, amelynek törzsébe a híres kutató, Sir Livingstone is belekarcolta a nevét még 1885-ben.
Hamarosan itt az advent, ezért érdemes beszerezni az adventi koszorúhoz szükséges alapanyagokat. Mutatunk néhány, könnyen elkészíthető ötletet!
Jellemző, hogy az idő hűvösre fordultával kezdünk el gondolkodni azon, hogy jó lenne javítani az otthonunk energetikai jellemzőin. Amikor elkezdünk fűteni, akkor szinte azonnal felmerül, hogy hogyan lehetne csökkenteni a számláinkat, habár a jól szigetelt otthon nem csak a fűtési szezonban hasznos, hanem a nyári kánikulában is, hiszen a kinti forróságtól ugyanúgy védi otthonunkat, ahogy a kinti hűvössel szemben is védelmet nyújt.
A láthatósági munkaruházat azt a célt szolgálja, hogy mindenféle látási viszonyok és időjárási körülmények között a munkavállaló látható legyen. Ezért bizonyos munkakörökben, amely esetében nem biztosítottak a megfelelő látási viszonyok, a munkáltatónak kell gondoskodni a láthatósági ruházatról ugyanúgy, mint a védőruházatról, bár a kettő nem ugyanaz.
A legnagyobb veszteséget 247 millió egyeddel a házi veréb szenvedte el, melyet a sárga billegető követ 97 millióval, a seregély 75 millióval és a mezei pacsirta 68 millióval – mutatta ki a brit Királyi Madárvédelmi Egyesület (RSPB), a BirdLife International nemzetközi madárvédelmi szervezet és a Cseh Madártani Egyesület kutatóiból álló munkacsoport, az Európai Unió területén előforduló 445 madárfaj közül 378 adatainak vizsgálata alapján.
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem nem tűzelhalás. Az másképpen néz ki. Ez valószínüleg baktérium, vagy gomba betegség, ami szerintem orvosolható! Javaslom, hogy Champion nevű szerrel permetezze le. Ha Nem terje dtovább, akkor sikerült a kezelés, ha mégis tovább terjedne, akkor Ridomil-lal permetezze le 1-2 hét múlva.
Üdvözlöm! Szerintem hernyó lesz! Látnom kéne, de így látatlanban, valószínű, hogy hernyó rágta.
Tisztelt Mátai Ágnes! A barackfa levelének a hullását több minden okozhatja. Kép nélkül nem tudok pontos választ adni, de az okok többnyire a következők lehetnek. Vagy vízhiány, vagy csonthéjasok moníliás betegsége vagy az újabban sok kárt okozó csonthéjasok fitoplazmás betegsége. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A terrarisztikában használatos kellékek közül ajánlom, a szárított mohát! Nem kell vele fáradozni és készen kapja, nem drágán. MIndenképpen ezt tartom a legjobbnak! Őket ajánlom: http://tmreptiles.eu/index.php/component/virtuemart/dekoracio/terrariumi-moha-szaritott-detail?Itemid=0
Kedves Olvasónk! Mindkét témáról sokat írtunk már: LEANDER: Leander metszése, gondozása >> leander felkészítése a télre >> leander virágoztatása >> CITROMFA: Citromfa teleltetése 4 lépésben >>Hogyan gondozzuk a citromfánkat? >>