596. Magasról gurul a málna ára
Tanulj meg málnát termeszteni és gyümölcsöt feldolgozni az édenkert.hu magazinból! Piaci árles 2008. június 3. hetében.
Tanulj meg málnát termeszteni és gyümölcsöt feldolgozni az édenkert.hu magazinból! Piaci árles 2008. június 3. hetében.
A közterületi faültetés szép, de költséges tevékenység. Ha már befektetünk a jövőbe, akkor el kell érnünk, hogy befektetésünk megtérüljön. Az édenkert.hu tanácsai az utcasorfák ápolásához.
Kaldeneker György tőkehal filéből készít gyors és egyszerű halas receptet diétás vacsorákhoz.
2008. július 1. Növényvédelmi előrejelzés: a szőlőbogyóknál a felszívódó szerek nem olyan hatásosak, eredményes védelmet a kontakt-felszívódó kombinációk adnak.
Aki kertes házban lakik, a forró nyári napokon biztosan elképzelte már, amint a saját kis medencéjében hűsöl. Medenceépítési trükkök: hová, miből, mennyiért?
A trükk jó csak kárára van a növénynek. Ezek a növények szeretik a levegőt és a légmozgást amit a pohárban nem kap meg. Azonnal kivenni és a levegőben lógatva tartani sok fény mellett(nem tűző napfény!)naponta többször is lehet(kell)permetezni de éjszakára mindenképp száradjon le! Édenkertész
A fenti növény egy Dendrobium (hibrid). Tartásmódja:nyáron félárnyékban sok öntözéssel de a gyökereknek legyen idejük kiszáradni 2 öntözés között.Ősz felé csökkenteni a vizet majd hűvös(10-13 fok) helyen majdnem szárazon teleltetni.A virágok az uj hajtás kifejlődése után a felső részekről indulnak sokszor a régi(már egyszer virágzott)száron is.A kifejlett hajtások a 2. év után elhullajtják a leveleiket de levágni nem szabad őket.Elvirágzás után ha a virágot tartó szárak teljesen sárgára elszáradtak akkor kell a növényhez minél közelebb levágni.
A hónapos retek tenyészideje rövid, ezért nem csak tavasszal, hanem nyár végén is vethető. A magas hőmérsékletet nem szereti, ezért az őszi termesztés megfelelő számára. A zöldségfélék vetőmagjának zacskóján rövid ismertetés olvasható a vetési időkről, általában piktogramokkal is jelzik. A kaprot is megtámadják a tetvek nyári meleg idő kezdetekor, a levéltetvekre gyakorolt hatásáról nincs tudomásom. A szappanos víz lúgos kémhatású, ez hat a levéltetvekre és pajzstetvekre. Minden növénynél hatásos. Házikertben levéltetvek ellen a Biola vagy a Vektafid-A nevű olajtartalmú szerek is alkalmazhatók még biotermesztésénél is. Kapor még vethető augusztusban, bár nem fog virágot fejleszteni, csak hajtásokat.
A kecskerágó növényeken a kecskerágó-pajzstetű (Unaspis euonymi) szokott károsítani, melynek hím egyedei vékonyak, fehéres színűek, a nőstények szélesebbek és barna színűek. Évente 2 nemzedékük fejlődik. Kiírtásuk nagy kitartást, többszöri, ismételt kémiai védekezést igényel. Kora tavasszal a fás részeket olajtartalmú szerekkel (Vektafid-A, Biola) ajánlom bő permetlével lemosni. Érdemes a bokrokat a kezelések megkezdése előtt alaposan visszametszeni, az erősen fertőzött ágakat eltávolítani. Ezt követően Actara vagy Carea rovarölő szerekkel többszöri permetezéssel lehet csak egyedszámukat leszorítani.
A babon egy poloskafaj van, sokféle növényen él, nem csak a babon. Szívó szájszervű rovar, szívogatásával károsítja tápnövényeit. Decis vagy a Karate rovarölő szerek alkalmazhatók ellene.