6021. Ezt tedd, hogy a cicád ne rágcsálja a többi szobanövényt!
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha nem ragaszkodunk a hagyományos fenyőhöz, akkor karácsonyfát bármiből készíthetünk: létrából, deszkákból vagy éppenséggel pampafűből.
Eléggé komplex feladatnak tűnik így elsőre, pedig nincs benne semmi fura: ha szeretnél társra lelni, először meg kell találnod azt az oldalt, ahol valóban sikeres lehet a keresésed.
Mi a különbség a gránit és a gránithatású térkő között? Az anyaga. De számít ez? Ha a végeredmény tartós és látványos, talán kevésbé fontos szempont, hogy miből is készült. Érdemes tehát minden lehetséges megoldást figyelembe venni térkövezéskor.
A gyerekek már kiskorukban is izgatottan várják, hogy végre kerékpározhassanak. Ugyan a futóbicikli jó megoldás lehet erre, azonban egyáltalán nem alkalmas a nagyobb távokra. Cikkünkben körbejárjuk annak témáját, hogy miért jó már egészen kiskorban bringán szállítani a gyerekeket, és megnézzük, milyen lehetséges alternatívákban lehet gondolkodni ehhez.
Kedves Érdeklődő, látatlanban vagy baktériumos lágyrothadásnak és baktériumos levélhullásnak tippelem.
A kis növénnyel semmi dolga, hagyni kell fejlődni a virágszáron. Amennyiben a kis növény elérte a 3-4 leveles állapotot és vannak min. 3-6 centis gyökerei, el kell vágni a virágszárat a növényke alatt 1-2 centiméterrel és önálló növényként nevelni tovább. Az anyanövény ennek ellenére is virágzóképes marad, és hozhat új virágszárat. Sok sikert!
Nagyon kevéske maradt meg a pálmából, így nehéz megmondani, talán legyezőpálma. http://www.edenkert.hu/szobanoveny/leveldiszek-l-xl-meret/kinai-legyezopalma-livistonia-chinensis/480/
Kedves Bogárka! Alma és birs ott is megél, hidegtűrő fajták: Gloster Golden delicious Tenroy / Royal Gala
Kedves Éva! Aki ezeket a növényeket vásárolja meg Magyarországon, az a fiatalkori fagykár problémáját is "megvásárolja" vele együtt. Mindkét növény érzékeny fiatal korban az erős téli fagyokra, és lehetőség szerint valamilyen védelmet igényel. Előfordul, hogy több télen is visszafagy tövig (pl. a selyemakác), és -ha a gyökere egyébként erős- a következő évben két évnyit növekszik, így idővel eléri azt a kort, amikor már nem károsítják a fagyok. Fontos, hogy a nyár folyamán ne legyenek túllocsolva a növények, mert különben nem érnek be a hajtásaik kellőképpen, és a fagy jobban károsítja őket. Téli takarásként próbálja meg lazán körbetekerni a törzset nádszövettel. Ne adja fel, idővel gyönyörű növényei lesznek!