6021. Ezt tedd, hogy a cicád ne rágcsálja a többi szobanövényt!
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha nem ragaszkodunk a hagyományos fenyőhöz, akkor karácsonyfát bármiből készíthetünk: létrából, deszkákból vagy éppenséggel pampafűből.
Eléggé komplex feladatnak tűnik így elsőre, pedig nincs benne semmi fura: ha szeretnél társra lelni, először meg kell találnod azt az oldalt, ahol valóban sikeres lehet a keresésed.
Mi a különbség a gránit és a gránithatású térkő között? Az anyaga. De számít ez? Ha a végeredmény tartós és látványos, talán kevésbé fontos szempont, hogy miből is készült. Érdemes tehát minden lehetséges megoldást figyelembe venni térkövezéskor.
A gyerekek már kiskorukban is izgatottan várják, hogy végre kerékpározhassanak. Ugyan a futóbicikli jó megoldás lehet erre, azonban egyáltalán nem alkalmas a nagyobb távokra. Cikkünkben körbejárjuk annak témáját, hogy miért jó már egészen kiskorban bringán szállítani a gyerekeket, és megnézzük, milyen lehetséges alternatívákban lehet gondolkodni ehhez.
A betegséget úgy hívják, hogy a kajszi sztigminás betegsége. A gyümölcsön 1-2 mm átmérőjű lilás-piros foltok jelennek meg, amelyek idővel elparásodnak. <p>A fertőzési források a beteg levelek és vesszők, ahol a gomba áttelel. A gomba számára a hűvös tavaszi időjárás a kedvező, ilyenkor mindenképpen számítanunk kell megjelenésére. <p>Metszés során távolítsuk el a beteg vesszőrészeket (kb. 1 cm hosszú ovális, lila udvarú foltok a vesszőkön). Védekezni ellene az elengedhetetlen lemosó permetezésen túl, a virágzás előtt és után végzett kaptán, folpet vagy difenokonazol hatóanyagú szerekkel javasolt.
A mexikói származású madársóskát (Oxalis deppei) négylevelű lóherére emlékeztető levelei miatt valóban szerencse jelképének tartják. <p>A mi teleinket nem vészeli át, ezérz ősszel gumóját ki kell szedni a földből és száraz, hűvös helyen át kell telelteni. Tavasszal a fagyok elmúltával cserépbe vagy még inkább kertünk félárnyékos, nedves részébe ki kell ültetni. Sarjgumókról szaporítható. Szereti a bőséges öntözést, a virágzása alatt pedig a heti tápoldatozást.
Az ön kertjében előforduló bogár a Polyphylla fullo - csapó vagy kalló cserebogár. A legnagyobb termetű cserebogár fajunk, ennek ellenére messze nem olyan veszélyes mint májusi rokona. <p>Védekezni csak homokos területen ajánlott frissen telepített szőlőkben és gyümölcsösökben, ahol 4 évig feljődő lárvája komoly gondokat okozhat rágásával. <p>A kifejlett bogarat barna alapon fehér márványos rajzolat borítja amely finom pikkelyszőrökből alakul ki. Potrohvégét a szárnyfedőhöz dörzsölve cirpel. Imágója június-júliusban 3-4 héten át rajzik, késő délután repül, fák és bokrok lombját rágja. Komoly problémát rágcsálása nem okoz, embert pedig nem harap. <p>Személy szerint nagyon kedvelem e bogarat, bár igaza van abban, ha találkoznék vele magam is nagyon megijednék tőle.
Valószínű hogy a menyéthez hasonló nyest osont be önökhöz. A nyest káros és vérengző. Nemcsak éhségből pusztít, hanem azért is, hogy meleg vérüket kiszivhassa. Éles karmaivel mindenhova fölmászik, nyulánk testével pedig a legkisebb hasadékon is keresztül tud jutni, Többnyire éjjel jár zsákmánya után. Elriasztásukra petróleumba vagy kátrányba áztatott rongyok elhelyezése lehet nem túl tiszta megoldás. Nyugaton már gyártanak nyest elleni aeroszolt is.
A cikász vagy szágópálma (Cycas revoluta) lassú fejlődésű növényfaj, viszont meleg, napfényes helyen új leveleket fejleszt, melyek természetes módon nagyobbak, mint az előzőek. Nagyon idős példányoknál ez akár az 1 m-t is elérheti. Friss hajtások megjelenésekor érdemes tápoldatozni növényünket. <p>Télen 12-15°C-on, mérséklet öntözéssel teleltessük.