6021. Ezt tedd, hogy a cicád ne rágcsálja a többi szobanövényt!
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha azt szeretnénk, hogy a cicánk ne rágcsálja a többi szobanövényünket, akkor szerezzünk be neki cicafüvet. Mutatjuk, hogyan kell gondozni.
Ha nem ragaszkodunk a hagyományos fenyőhöz, akkor karácsonyfát bármiből készíthetünk: létrából, deszkákból vagy éppenséggel pampafűből.
Eléggé komplex feladatnak tűnik így elsőre, pedig nincs benne semmi fura: ha szeretnél társra lelni, először meg kell találnod azt az oldalt, ahol valóban sikeres lehet a keresésed.
Mi a különbség a gránit és a gránithatású térkő között? Az anyaga. De számít ez? Ha a végeredmény tartós és látványos, talán kevésbé fontos szempont, hogy miből is készült. Érdemes tehát minden lehetséges megoldást figyelembe venni térkövezéskor.
A gyerekek már kiskorukban is izgatottan várják, hogy végre kerékpározhassanak. Ugyan a futóbicikli jó megoldás lehet erre, azonban egyáltalán nem alkalmas a nagyobb távokra. Cikkünkben körbejárjuk annak témáját, hogy miért jó már egészen kiskorban bringán szállítani a gyerekeket, és megnézzük, milyen lehetséges alternatívákban lehet gondolkodni ehhez.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.