6076. Ezek a kártevők teszik tönkre leggyakrabban a szobanövényeinket!
A hidegebb hónapokban a szobanövények esetében könnyebb dolga van a kártevőknek. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A hidegebb hónapokban a szobanövények esetében könnyebb dolga van a kártevőknek. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
A kertben végzett munkák során számos eszközre merülhet fel igény, mely megkönnyíti a feladatok kivitelezését. Ezek közé sorolható a támasztólétra is, mely talán nem első gondolatként merül fel, ugyanakkor sok esetben nagy segítség lehet.
Az örökzöld orbáncfű például egy olyan cserjeféle, ami tetszetős megjelenése mellett másféle előnyökkel is kecsegtet, többek közt kiváló talajtakaró, így szinte bármilyen kertben fontos szerepet kaphat.
Közismert, hogy a macskáknak és a kutyáknak olyan táplálékra van szükségük, amely megfelelő mennyiségű állati eredetű összetevőt tartalmaz. Szem előtt tartva azt a tényt, hogy az ipari hústermelés komoly környezetterheléssel jár, legfőbb ideje fenntartható alternatívákat kifejleszteni négylábú barátaink etetésére.
Pár lépésre a nagy forgalmú, poros pesti főutak zajától, egy gangos zuglói bérház kapuja mögött sok városlakó által áhított csendes, zöld ligetbe csöppenünk. Ahol flóra és fauna harmonikus egységben él és növekszik egymás mellett, nem mindennapi látványt nyújtva. Stílusos módon a díjnyertes közösségi kert ötletgazdája is a lakók egyike, aki nem csak tervezője, de gondozója is a rendezett városi kertnek. Kérdéseinkre Muhari Rita válaszol, aki emeleti műhelyében kis palackkerteket ültet különleges technikával.
A PlanetBio kínálatában talál ökológiai gazdálkodásból származó chia magot: http://www.planetbio.hu/diok-es-magvak/planetbio-chia-magok-organikus-taplalekkiegeszito-100-bio.html. Mexikóban termesztik, családi gazdaságokban, megfelelve az organikus gazdálkodás minden (pl. vegyszermentes) feltételének, de természetesen aprómagkombájn-val takarítják be (mint mondjuk nálunk a kölest vagy a mákot). Az azték zsálya (Salvia hispanica L.) egy egyéves növény, szemben a hazánkban zsályaként ismert orvosi zsályával, ami egy évelő félcserje. Tehát vígan learatható és a következő évben újravethető. Amúgy én is szívesen fogyasztom
Üdvözlöm! Az erkélyen elég problémás a nevelésük, de odafigyeléssel megoldható. Az a lényeg, hogy minden nap öntözze meg és amikor meleg van, akkor reggel és este is. Mivel csak egy cserép föld áll rendelkezésre, ezért rendszeresen tápoldatozza. Nyáron hetente, tavasszal, ősszel hét hetente. A lakásban nem is bírják, tehát mindenképp az erkélyen kell teleltetni őket és kétheti öntözést igényelnek! Ez nagyon fontos a cserepes növényeknél, mert télen amikor kisüt a nap és felmelegszik, akkor a sejtfolyamatok beindulnak, amihez víz kell. A cserépben max fagyott víz van , vagy száraz föld. Gyakorlatilag kiszárad a növény, ezt szokták kifagyásnak elkeresztelni, de ezek nem fagynak meg, csupán víz kell télen is!
Kedves József, nem sikerült képet feltöltenie, kérem ismételje meg. Addig is ezen az oldalon sok leanderbetegség fel van sorolva, képekkel, átfuthatja, hátha megleli, amely Önnél jelentkezett:http://leanderfa.gportal.hu/gindex.php?pg=34588181 Üdvözlettel: Édenkertész
Kedves Ari! A képen egy kőrislevelű juhar (Acer negundo) virágzásban lévő egyede van. Ezekből lesznek a kis helikopterek, ami a magja.
Kedves Hajni! Az első kérdés: A frézia nálunk melegházi dísznövény. Úgy kell a hőmérsékleti igényeit megválasztani, mint mondjuk a fikusznál. Fagyérzékeny, csak tartós jó időben ültesse ki. A második: a krizantémnál a dugványozás a legeredményesebb és legbiztosabb módszer! A magvetés már elég régen volt, ki kellett volna már kelni szerinte. A földbe túrjon bele óvatosan és nézze meg, hogy van-e csíra!