6171. 3 kártevő, ami óriási károkat okozhat a gyümölcsösben
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
A kert szó hallatán mindenkinek a virágágyások, kerti növények, esetleg egy ízlésesen kialakított kertibútor-garnitúra jut eszébe. Ugyanakkor nem csupán a növényeknek lehet hangulatfokozó hatása. Sokan nem is gondolnánk mennyi mindennel fel lehet dobni a kert kisugárzását és mennyi dekorációs kellék helyezhető el egy udvaron.
Vendéglátóink kapcsolata a kerttel igazán különleges. A házat körülölelő liget, az ajtóig vezető „zöld folyosó” olyan érzéssel tölti el a látogatót, mintha egy lélekmasszázst kapott volna. Kövekből kirakott járda vezet a személyes világukba, ahol a szőlőlevelek között rejtőzik a bejárati ajtó. Kérdéseimre maga a kerttulajdonos, a gyógy-masszőr és fitoterapeuta Anett válaszol.
A konyhakert attól igazán bőtermő, ha a növények egészségesek, szépen fejlődnek benne. Ehhez a talajból nyerik az energiát, a táplálékot. Ezért nem mindegy, hogy a benne levő kémiai, fizikai és biológiai összetevők milyen mennyiségűek és minőségűek.
Az indiai kék páva egy igen szívüs madár, amely hidegebb éghajlati viszonyok között is megél. Mellesleg igazi bio poloskairtó.
Betegség nyomát nem látom! Ezen növényeknél a helytelen tartásmód miatt (is)gyakran jelennek meg különböző levélfoltosságok ami alapjában véve (általában) nem a betegség jele, hanem a növény reakciója. (pl.gyenge tápanyagellátás, kevés fény, túlzott meleg stb.) sok fényt, légmozgást és hűvöset (14-18 fok) szeret.
Tekintettel arra, hogy fényképet nem küldött, csak feltételezésem van a kártevőről: a vándorpajzstetvek, amikor még nem borítja hátukat a fehéres viaszréteg, hasonlóak az ászkákhoz. A pajzstetvek alattomos, gyorsan felszaporodó, rejtetten élő kártevők: mire észreveszik, különösen télen, már szinte az egész növényt ellepik, gyakran a szomszédos növényeket is. Szappanos-vízes fogkefés finom dörzsöléssel a többségét távolítsa el, ha lehet, érdemes visszametszeni a növényt. A kisebb lombú virágot 3-4 alkalommal permetezze le Actara rovarölő szerrel hetente. A maradék permetlével minden alkalommal öntözze be a növény talaját víz helyett. Ez a kártevő gyakran a talajba is behúzódik. A kezeléssorozat után rendszeresen figyelje, hogy nem maradtak-e fenn egyedei. Polifág kártevő, a szobában található valamennyi növényre rátelepedhet, érdemes minden növényt alaposan átvizsgálni, és megelőzésképpen lekezelni. A leírt kezeléseket csak olyan helységben végezze, ahol folyamatosan nem tartózkodnak.
Ha valóban ezt a hagymát vásárolta, akkor ez egy afrikában honos növény, tehát nem télálló hazánkban. Mi még nem találkoztunk vele a magyar kereskedelemben, nagyon ritka faj. Gratulálunk, ha sikerült hozzájutnia. Irodalom valóban nincs róla magyarul, csak egy Amazon.com- n kapható könyvben található több róla, ami Dél-Afrika hagymás növényeiről szól.
Ennél a növénynél a metszés csak alakformáló, igazából ha kikerül napra, persze szoktatással, akkor virágozni is fog. A túl hosszú ágakat célszerű visszavágni, hogy legyen a fácskának szép formája!
Csak egy ilyen fajta van, a teljes neve Meteor korai, de röviden csak Meteor-nak emlegetik.