6171. 3 kártevő, ami óriási károkat okozhat a gyümölcsösben
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
A kert szó hallatán mindenkinek a virágágyások, kerti növények, esetleg egy ízlésesen kialakított kertibútor-garnitúra jut eszébe. Ugyanakkor nem csupán a növényeknek lehet hangulatfokozó hatása. Sokan nem is gondolnánk mennyi mindennel fel lehet dobni a kert kisugárzását és mennyi dekorációs kellék helyezhető el egy udvaron.
Vendéglátóink kapcsolata a kerttel igazán különleges. A házat körülölelő liget, az ajtóig vezető „zöld folyosó” olyan érzéssel tölti el a látogatót, mintha egy lélekmasszázst kapott volna. Kövekből kirakott járda vezet a személyes világukba, ahol a szőlőlevelek között rejtőzik a bejárati ajtó. Kérdéseimre maga a kerttulajdonos, a gyógy-masszőr és fitoterapeuta Anett válaszol.
A konyhakert attól igazán bőtermő, ha a növények egészségesek, szépen fejlődnek benne. Ehhez a talajból nyerik az energiát, a táplálékot. Ezért nem mindegy, hogy a benne levő kémiai, fizikai és biológiai összetevők milyen mennyiségűek és minőségűek.
Az indiai kék páva egy igen szívüs madár, amely hidegebb éghajlati viszonyok között is megél. Mellesleg igazi bio poloskairtó.
A kefevirág a leanderhez hasonló körülmények között - hűvös, világos helyiségben - teleltethető, de annyi különbséggel, hogy a kefevirág vízigényesebb; télen sem száradhat ki teljesen a földlabdája. Persze arra is ügyelni kell, hogy pangó víz sem maradhat a tálkájában, mert attól megrohadnak a gyökerei. A száradt, összepöndörödött levelek vízhiányra utalnak. Reméljük ez nem végzetes és tavaszi metszést követően ismét formás növény fejlődik belőle.
Természetesen nem kell jövő télig várnunk, kora tavasszal mielőtt kitesszük a leandereket a szabadba, akkor is visszametszhetők, maximum a virágzásuk csúszik egy kicsit későbbre.
A Biocont Kft terméke után érdeklődött, a válaszra elsősorban ők az illetékesek. A lótücsök (lótetű) ellen is van fonálféreg készítményük, neve Nemulass, de tudomásom szerint a szer forgalomba hozatala engedélyezés alatt áll. Remélem minél előbb árusításra kerül, mert égető hiányt fog pótolni, házikerti alkalmazására nagy szükség lenne. A szer árusításának kezdetére vonatkozóan a forgalmazó cégtől kaphat tájékoztatást.
Ha lakásban tartja akkor a legfényesebb de napsütésmentes helyet kellene megkeresni de ott a hőmérséklet nappal ne legyen több 20-22 foknál, éjszaka szereti ha ennél hűvösebb (15-18 fok)van. Öntözni ritkán kell 2 hetente 1x,viszont napközben lehet permetezni a leveleit de estére feltétlen száradjon le.Átültetni csak akkor ha a meginduló uj hajtások nem férnének el a cserépben.Elvirágzás után pihenni fog ekkor jobb lenne neki nappal is a hűvösebb, ha megindult az új hajtása akkor lehet emelni a hőfokot. Ideális lenne a 60-70%páratartalom.
Ha hűvös, világos helyen telelteti, akkor bőven elég, ha kora tavasszal ülteti át. Virágföldjébe érdemes tartós hatású műtrágyát is keverni és csak ezután elkezdeni a tápoldatozást is.