6171. 3 kártevő, ami óriási károkat okozhat a gyümölcsösben
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
A kert szó hallatán mindenkinek a virágágyások, kerti növények, esetleg egy ízlésesen kialakított kertibútor-garnitúra jut eszébe. Ugyanakkor nem csupán a növényeknek lehet hangulatfokozó hatása. Sokan nem is gondolnánk mennyi mindennel fel lehet dobni a kert kisugárzását és mennyi dekorációs kellék helyezhető el egy udvaron.
Vendéglátóink kapcsolata a kerttel igazán különleges. A házat körülölelő liget, az ajtóig vezető „zöld folyosó” olyan érzéssel tölti el a látogatót, mintha egy lélekmasszázst kapott volna. Kövekből kirakott járda vezet a személyes világukba, ahol a szőlőlevelek között rejtőzik a bejárati ajtó. Kérdéseimre maga a kerttulajdonos, a gyógy-masszőr és fitoterapeuta Anett válaszol.
A konyhakert attól igazán bőtermő, ha a növények egészségesek, szépen fejlődnek benne. Ehhez a talajból nyerik az energiát, a táplálékot. Ezért nem mindegy, hogy a benne levő kémiai, fizikai és biológiai összetevők milyen mennyiségűek és minőségűek.
Az indiai kék páva egy igen szívüs madár, amely hidegebb éghajlati viszonyok között is megél. Mellesleg igazi bio poloskairtó.
Huzatos, fagyzugos területen valóban tud egy szélvédő fasor védelmet nyújtani a gyümölcsösnek, de ha van rá elég területe magam is valamelyik honos cserjénket vagy fánkat választanám a tuja helyett.
Ha az idős levelek végei sárgulnak, annak oka a túlöntözés vagy a túlzott mértékű tápoldatozás lehet. A fiatal levelek is sárgulhatnak a túlzott tápoldatozás miatt, de ha épp ellenkező a helyzet (tápanyagaban szegény a talaj), az is gondot okozhat.
Nehéz lenne itt az összes növényt felsorolni, inkább azt javaslom, hogy nézze meg az alábbi cikkünket. Ha ennél is több információra van szüksége, akkor a következő könyvet ajánlom: Kincses Ajtay Mária-Mérgező növények.
A kerti muskátli nem igazán tartozik a rovarűző növények közé, de a citromillatú muskátli (Pelargonium crispum, P.graveolens ) vagy illatos muskátli (P. fragrans) illatának valóban tulajdonítanak rovarűző hatást.
A képen látható növény egy kancsóka faj (Nepenthes sp.). Megfelelő fejlődéséhez trópusi körülményeket kíván, erre leginkább szobai üvegházak, vitrinek alkalmasak. A tűző napfényt nem viseli el, közepesen világos helyet igényel. <p>Ültetőközege legyen mindig nedves, de a pangó víz elvezetése mindig biztosítva kell hogy legyen. Átültetés során olyan savas kémhatású talajt kell biztosítani számára, amely jó vízgazdálkodású, fakéregdarabokat, tőzegdarabokat vagy tőzegmohát tartalmaz. <p> A kancsó alakú képződmény a lomblevélből jön létre, megfelelő körülmények között valósznű újra megjelennek az Ön növényén is. <p>A rovarfogó növényeket nem egyszerű hosszabb időn keresztül szobai körülmények között életben tartani, de némi kürölekintéssel hozzászoktathatjuk lakásunk körülményeihez.