6171. 3 kártevő, ami óriási károkat okozhat a gyümölcsösben
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
A kert szó hallatán mindenkinek a virágágyások, kerti növények, esetleg egy ízlésesen kialakított kertibútor-garnitúra jut eszébe. Ugyanakkor nem csupán a növényeknek lehet hangulatfokozó hatása. Sokan nem is gondolnánk mennyi mindennel fel lehet dobni a kert kisugárzását és mennyi dekorációs kellék helyezhető el egy udvaron.
Vendéglátóink kapcsolata a kerttel igazán különleges. A házat körülölelő liget, az ajtóig vezető „zöld folyosó” olyan érzéssel tölti el a látogatót, mintha egy lélekmasszázst kapott volna. Kövekből kirakott járda vezet a személyes világukba, ahol a szőlőlevelek között rejtőzik a bejárati ajtó. Kérdéseimre maga a kerttulajdonos, a gyógy-masszőr és fitoterapeuta Anett válaszol.
A konyhakert attól igazán bőtermő, ha a növények egészségesek, szépen fejlődnek benne. Ehhez a talajból nyerik az energiát, a táplálékot. Ezért nem mindegy, hogy a benne levő kémiai, fizikai és biológiai összetevők milyen mennyiségűek és minőségűek.
Az indiai kék páva egy igen szívüs madár, amely hidegebb éghajlati viszonyok között is megél. Mellesleg igazi bio poloskairtó.
Kedves B.K.! A törzsökgomba elhalt vagy öreg fák tövében terem. Nem feltétlenül az elpusztulás jele. Nem biztos, hogy elpusztult részeken terem, tehát szerintem a fát nem tudja kiírtani. Egyszerűen le kell taposni, le kell kaparni a fáról, mert szerrel nehezen írtható ki, mivel a micélium, azaz a gomba törzs a talajban él. Javaslom, hogy a letaposás után takarja le fóliával a kérdéses területet néhány napig, majd ezután néhány napig hagyja szellőzni és ismételje meg néhányszor. Le is fújhatja esetleg valami gombaölővel, ezt hetente ismételje meg, kb 4-5-ször. Javaslom a Champion nevű szert. Németországban termesztik, mert nagyon finom gomba! A biztonság kedvéért azért be kell azonosítani, hogy biztosan az-e?! Elnézést kérünk a kései válaszért!
Kedves Orsolya! Amennyiben az Olcsó módszer a farönkök eltüntetésére! című cikkre gondolt, akkor nincs egy kimondottan rönkeltávolító szer, amit használni lehet. A lényege, hogy olyan műtrágyát kell vásárolni (bármelyik kertészeti szaküzletben szerintem található), amelynek nagy a nitrogéntartalma. Ez azért fontos, hogy a lebomlás exponenciálisan felgyorsuljon!
Üdvözlöm! Örökösen nem lehet eltüntetni, mert az erdőben "lakik". Azt javaslom, hogy kézzel, nagyon gyakran szedjék a kertben, ahol csak látják és így lehetne kordában tartani. A vegyszeres megoldás is jó (pl.: Glialka), csak totális gyomírtóval lehet kiírtani, de az mindent kiirt. Szerintem a kézi ritkítás lenne a célszerű.
Kedves Kata! Az átültetést akkor kezdhetik meg, ha a talaj már felengedett, de még a rügyfakadás nem indult meg. Az átültetésnél több szempontra is figyelemmel kell lenniük: az átültetésnél általában szükséges a növények visszametszése, mert nem szabad elfelejteni, hogy az átültetések során a gyökérrendszerük egy részét is elveszítették. fontos a megfelelő méretű ültetőgödör. az átültetés során a megfelelő gyökérképződés érdekében érdemes az ültetőközeget tőzeggel dúsítani, így kellően laza közeghez jutunk. a tápanyagellátás érdekében én az osmocote 6-8 hónapos növénytáp granulátumát ajánlom felhasználni. végül fontos az átültetett növények megfelelő utógondozása, azok kellő megerősödéséig rendszeres öntözéssel.
Üdvözlöm! A Fikuszokat hajtásvég dugványokkal lehet jól szaporítani. Ez azt jelenti, hogy az ág (a hajtás) végét le kell vágni -a friss hajtásokat- és földben, mindig nedvesen tartva kigyökereztetni, kb 25-30 °C-on. A dugványok kb. 8-12 cm legyenek, és a szár megvastagodott része (nódusz) alatt kell a földbe dugni. Kertészeti boltokban lehet kapni hormon port, ebbe kell belemártani a dugványt, a nagyobb hatás érdekében. Kapcsolódó cikkek: Szobafikusz (Ficus elastica) Lantlevelű fikusz (Ficus lyrata)