6171. 3 kártevő, ami óriási károkat okozhat a gyümölcsösben
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
A kert szó hallatán mindenkinek a virágágyások, kerti növények, esetleg egy ízlésesen kialakított kertibútor-garnitúra jut eszébe. Ugyanakkor nem csupán a növényeknek lehet hangulatfokozó hatása. Sokan nem is gondolnánk mennyi mindennel fel lehet dobni a kert kisugárzását és mennyi dekorációs kellék helyezhető el egy udvaron.
Vendéglátóink kapcsolata a kerttel igazán különleges. A házat körülölelő liget, az ajtóig vezető „zöld folyosó” olyan érzéssel tölti el a látogatót, mintha egy lélekmasszázst kapott volna. Kövekből kirakott járda vezet a személyes világukba, ahol a szőlőlevelek között rejtőzik a bejárati ajtó. Kérdéseimre maga a kerttulajdonos, a gyógy-masszőr és fitoterapeuta Anett válaszol.
A konyhakert attól igazán bőtermő, ha a növények egészségesek, szépen fejlődnek benne. Ehhez a talajból nyerik az energiát, a táplálékot. Ezért nem mindegy, hogy a benne levő kémiai, fizikai és biológiai összetevők milyen mennyiségűek és minőségűek.
Az indiai kék páva egy igen szívüs madár, amely hidegebb éghajlati viszonyok között is megél. Mellesleg igazi bio poloskairtó.
Kedves érdeklődő! Az ártéri területek növényesítéséhez a fűz és nyárfa félék családjából lehet nyugodt szívvel növényeket választani. Ezen családok berkeiben találhatóak cserjefélék is. A hortenzia sajnos nem viseli jól a vízborítást. A fűfélék közül a tippan félék bírják legjobban a nedvességet, ezért olyan keveréket érdemes választani, melyben ezek jelenléte a túlsúlyos. Kapcsolódó cikk: Vizet kedvelő cserjék
Kedves Jenny! A karácsonyi kaktusz "önműködő", tehát nem kell sok figyelem a virágzáshoz. Eléggé fényigényes növény, tehát a virágzás elején sok napsütésre van szüksége. Ezt az ablaknál el tudja érni. Különösebb hőigénye nincs, 20-25 °C megfelelő, öntözni nyáron hetente 1-2 alkalommal, télen heti-kétheti 1 alkalom a megfelelő számára. Szeptembertől novemberig teleltetni kell őket, ezt egy aránylag sötét és hűvös helyen meg tudja valósítani. Napi 10-12 órát legyen teljesen sötétben, mert ez kell a bimbók kialakulásához. Ebben az időszakban mérsékelten öntözze, a hőmérséklet ilyenkor 10-16 °C legyen. Amikor elkezd virágozni, akkor a földje mindig legyen kicsit nyírkos, ilyenkor soha nem szabad kiszáradnia. A vitorlavirág (Spathiphyllum sp.) nagyon jól tartható növény. Szereti a párás környezetet, tavasztól őszig világos helyen legyen, amikor a föld kiszárad, akkor kell öntözni, mert szereti a vizet, ősztől-tavaszig mérsékeljük az öntözést, 7-10 naponkénti intervallumra, illetve a hőmérséklet a legjobb, ha 15-18 °C között van. Tavasszal emeljük a hőmérsékletet és az öntözés intenzitását. Az így teleltetett vitorlavirág tavasszal biztosan virágozni fog. Kapcsolódó cikkek: Karácsonyi kaktusz: hogyan bírjam virágzásra? Karácsonyi kaktusz - Mit tegyünk, hogy Karácsonykor nyíljon? Spatifillum (Spathiphyllum hibridek)
Kedves Zentai Beáta! Nehéz kérdés, mert én nem vagyok arra ismerős, de aki nagy laska gomba termesztő, az Kovács Gábor (06-30/755-3508), aki segít mindenben! Termesztés, tapasztalatok átadása! Néhány hasznos oldal Önnek: http://www.biofungi.hu http://www.gombauzem.hu (ők Hajdúságiak, tehát a szomszédok) http://www.pleurotus.hu/ (Kecskemét) http://www.gombacsira.hu/ Mogyoródon van, de nagyon profi)
Kedves növénytulajdonos! A szobafenyő átültetéséhez a tél vége alkalmas időpont. Válasszon közepesen laza, tápanyagdús földet, és a jelenleginél kb. 1/3-al nagyobb cserepet. Az átültetés nem fog jelentősen javítani az elgörbült törzsön, de további fejlődés biztosításával lehetőséget ad a törzsnek is némi korrekcióra. Ültetés után próbálja meg rögzíteni a törzset teljes hosszában. A törzs feszülése önmagában még nem probléma, de vigyázzon, hogy maradandó károsodást ne szenvedjen. Teljesen kiegyenesedni várhatóan nem fog. Általános szabály a szobanövényeknél -ami a fényszegény körülmények között élőkre fokozottan igaz-, hogy a növényeket időnként forgatni kell, így "elgörbülésük" kiküszöbölhető.
Kedves Szelik Sándorné! Ez a véleményem szerint is nagyon sok! Azt javaslom, hogy az ültető gödör aljára néhány cm vastagon kell csak szerves trágyát teríteni, a szervetlenből pedig 2-3 marékkal! Ami nagyon fontos, hogy fagymentes időben történjen, és jól legyen beiszapolva, illetve a föld mindenhol a gyökér közé jól be legyen döngölve! Az ültető gödör: 70x70x70 cm-es legyen, alulra kerüljön a feltalaj, felülre az altalaj. Rendszeresen öntözni kell és nyáron megint meg lehet trágyázni, de csak mértékkel.