6171. 3 kártevő, ami óriási károkat okozhat a gyümölcsösben
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
Támad a vértetű, a poloskaszagű szilvadarázs és a körtelevélbolha. Így védekezhetünk ellenük!
A kert szó hallatán mindenkinek a virágágyások, kerti növények, esetleg egy ízlésesen kialakított kertibútor-garnitúra jut eszébe. Ugyanakkor nem csupán a növényeknek lehet hangulatfokozó hatása. Sokan nem is gondolnánk mennyi mindennel fel lehet dobni a kert kisugárzását és mennyi dekorációs kellék helyezhető el egy udvaron.
Vendéglátóink kapcsolata a kerttel igazán különleges. A házat körülölelő liget, az ajtóig vezető „zöld folyosó” olyan érzéssel tölti el a látogatót, mintha egy lélekmasszázst kapott volna. Kövekből kirakott járda vezet a személyes világukba, ahol a szőlőlevelek között rejtőzik a bejárati ajtó. Kérdéseimre maga a kerttulajdonos, a gyógy-masszőr és fitoterapeuta Anett válaszol.
A konyhakert attól igazán bőtermő, ha a növények egészségesek, szépen fejlődnek benne. Ehhez a talajból nyerik az energiát, a táplálékot. Ezért nem mindegy, hogy a benne levő kémiai, fizikai és biológiai összetevők milyen mennyiségűek és minőségűek.
Az indiai kék páva egy igen szívüs madár, amely hidegebb éghajlati viszonyok között is megél. Mellesleg igazi bio poloskairtó.
Kedves Anna! Ez a növény szerintem teljesen rendben van. Alapból a tövénél elágazó, vastag és a csúcs felé elvékonyodó szárai vannak és a hajtások végén a virágok. Kevés levele van, a sivatagi életmódhoz így alkalmazkodik, hogy így kevesebb vizet párologtasson, illetve a vastag szárában vizet raktározzon. Tehát nyugodjon meg, jól néz ki a növény!
Kedves Gyevocska! Nehéz így a körülményeket nem ismerve biztos véleményt alkotni. Ami biztos, hogy az Ön által említett fényhiány és túlöntözés abszolút ilyen tüneteket tud produkálni. Nagyon fontos, hogy a földet hagyja kiszáradni és soha ne tocsogjon a föld, illetve ne legyen alattuk pangóvíz! A páratartalom hiány is lehet részese a tüneteknek!
Kedves István! Ez egy szép borsvirág (Pepperomia). Igen, valóban nyílnak a virágai, de ne számítson virágözönre, kis diszkrétvirágai vannak.
Kedves Irén! Inkább a tavaszt javaslom az átültetéshez, hiszen most jön a nyugalmi, azaz a vegetációs időszak a növényeknek. Tavasszal általános virágföldbe ültesse át. Mindenféleképpen kint kell hagyni, hiszen kinti növény! Ha nincs csapadék télen, öntözni kell hetente kevés vízzel, mert kiszárad. A napsütés hatására elkezd fotoszintetizálni, amihez sok víz kell, a cserépben meg a víz meg fog fagyni és kiszárad. Erre mondják, hogy kifagy a dézsás, vagy cserepes növény télen, hát ez az oka. Igen vannak betegségei: leginkább az atkák és különböző gombák támadják meg!
Üdvözlöm! A képek alapján szerintem a barnulást, a: Septoria melissae nevű gomba okozza. Ez csapadékosabb, vizesebb helyeken figyelhető meg leginkább. Bordói lével permetezze le, de a nevelek begyűjtése előtt 3 héttel kell végezni, hogy tudjon távozni a szer!