6301. Egy finom kávé otthonra!
Az igazi ínyencek a kávézásnak is megadják a módját. Nem érik be bármivel, hanem frissen őrölt kávéból készült eszpresszót fogyasztanak reggel, esetleg egy finom cappuccinót délután.
Az igazi ínyencek a kávézásnak is megadják a módját. Nem érik be bármivel, hanem frissen őrölt kávéból készült eszpresszót fogyasztanak reggel, esetleg egy finom cappuccinót délután.
A játékok és a természet kapcsolata. A videójátékok világában gyakran találkozhatunk a természethez köthető jelképekkel, és igazából azt is mondhatjuk, hogy van olyan játék ami már a kezdetektől a természethez köthető. Ilyen játékot ráadásul ma már akár a telefonodra is könnyedén letölthetsz. De miért ilyen népszerűek a természetre és virágokra épülő játékok - és voltak mindig is?
Megváltozott az életünk. Egyre melegebb van, a csapadék is egyre kevesebb, és ha végre esik, akkor rövid idő alatt nagy mennyiség hullik, majd utána hetekig, sőt akár hónapokig semmi. A villámárvizek nem tudnak leszivárogni a talajba. Egyre nagyobb érték a talaj nedvessége, amit meg kell őrizni, ameddig csak lehet, mert a dísz- és haszonnövények életéhez nélkülözhetetlen.
Hacsak eddig nem éltél a föld alatt, akkor garantáltan hallottál már a paleo étrendről, amely rövid távon súlycsökkenéshez, valamint alacsonyabb vérnyomáshoz, szabályozott vércukorszinthez és egyéb lehetséges előnyökhöz vezethet.
Minden egyes falat, amit nap mint nap elfogyasztunk, tartalmaz valamilyen vitamint, ásványi anyagot, illetve tápanyagot. Vannak azonban olyan alapanyagok, amelyekben alapvetően sokkal több az egészséges komponens, mint más ételekben. Gondoljunk csak bele: egy szelet csoki is rendelkezik némi tápanyaggal, a tápértékét mégsem lehet összehasonlítani egy fej brokkoliéval.
Sokat nem tudsz tenni!A növény valószínűleg megfázott a boltba vagy a boltból való szállítás közben. Ezen kívül a többszöri helyváltoztatás is okozhatta a stressz miatt.Virágszáras növényeknél ez bizony előfordul.
A licsi 9-30 m magasra is megnövő sűrű, kerekded lombú, lassan növő fa. Sajnos nagyon nehéz magról szaporítani. A magról vetett egyedek 5-10 évig nem hoznak termést. De azért megér egy próbát. Ültesse el egy kis cserépbe a magokat. Tudni kell, hogy a növény kényes a fagyra és az erős szelek is károsíthatják, tehát ha kiülteti, akkor szélvédett helyre kell ültetni.
Amennyiben kertünk talaja homokos, célszerű termőföldet terítenünk 10cm vastagságban, majd forgassuk össze meglévő talajunkkal kb. 15cm vastagságig. Abban az esetben, ha nem kerül új réteg a felületre, tápanyagokat kell a meglévő földhöz kevernünk, hogy a megfelelő termést elősegítsük. Az ősszel felásott talajra áprilisban rostált komposztot hordjunk fel, amibe köbméterenként 1-2kg összetett műtrágyát keverünk. A komposzt lehetőleg gyommagvaktól mentes legyen. A komposztot kézi kultivátorral lazán dolgozzuk be a talajba, majd gereblyézzük el.
A Sanvitalia vagy más néven tömpevirág a déli, délnyugati fekvésű erkélyek, bejáratok, napos kertek növénye, de függőkosárban, balkonládában is gyönyörűen mutat. Egész nyáron megbízhatóan virágzó fajta. Vízigényes, minden nap öntözze, és heti 1x tápoldatozza.
Márciusban még fagyosak az éjszakák, ezért április közepéig érdemes várni a dézsás növények kihelyezésével. Mikor kitesszük őket a teraszra, néhány napig ne állítsuk a tűző napsütésre, mivel leveleik megéghetnek.