6421. Ezek a leggyakoribb palántabetegségek
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordulhat, hogy felnyurgul, eldől a palánta, esetleg foltok jelennek meg a leveleken. Mutatjuk, hogyan előzhetjük meg!
Költözés, felújtás vagy éppen megújulás? Akkor ezt a cikket neked találták ki! Mindenki számára eljön az idő, hogy átalakítja nappaliját, ami általában a családok egyik központi helysége. Ebből kifolyólag érdemes odafigyelni, hogy egységes arculatot kapjon, ahol jó eltölteni az időt.
Kerttervezés alkalmával sok tulajdonos nem engedheti meg magának, hogy a művelethez szakembert fogadjon fel. Elegendő időt és energiát rászánva azonban mindenki képes lehet saját maga megalkotni álmai kertjét – cikkünkben összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat a gyönyörű és praktikus végeredményhez.
Egy kertben általában nem kevés füves terület található, amelyen sétálunk, játszunk a gyerekeinkkel vagy épp napozunk. A kerttulajdonosok többsége tisztában van azzal, hogy a gondozott füves területnek megvannak a maga előnyei amellett, hogy gyönyörűen mutat. Ha autóval is közlekednénk a gyep egy részén, erre az esetre egy remek megoldás a gyeprács. Adódik a kérdés: műanyag vagy beton gyeprácsot válasszunk?
Mindenki álma egy szép, gondozott kert, ahol pihenhet, és/vagy éppen megtermelheti a családja számára fontos zöldségeket, gyümölcsöket. Így állj neki a tervezésnek!
A két növény valóban hasonlít egymásra, tartásuk anniyban külnbözik, hogy a Ficus valójában szobanövény, bár nyáron szeret a szabadban tartózkodni. Télen 13 C-nál melegebb szobában érzi jól magát. Hirtelen levélhullást okozhat az alacsony téli hőmérséklet, a kevés fény, a túl sok tápanyag vagy a huzat is.
Eredményesen irthatjuk a tarackot a Glialka nevű gyomirtó szerrel.
A gyalog vagy földi bodza (Sambucus ebulus) sarjteleppet terjedő évelő gyomnövény. Levélkéi lándzsásak, hosszúkásabbak mint a fekete bodzáé, virágja fehér, porzói kármin pirosak, termése feket. Útszéli gyomtársulásokban, vasút mentén gyakori. Júniustól szeptemberig virágzik. A növény minden része enyhén mérgező, hányást, hasmenést, szédülést okoz.
Valószínű, hogy selyemakácból is lehet bonsai-t nevelni, ráadásul segítségünkre lehet, hogy kezdetben lassan növekedik. Mivel fiatal korában fagyérzékeny a selyemakác, akkor mindenképp védeni kell télidőben. A bonsai-oknak is hasonlóak a környezeti igényeik mint a rendes méretű kifejlett testvéreinek, később nem ekll feltétlenül szobában tartani meghálálják ha tavasztól a szabadban lehetnek. Télire kell nekik fagymentes helyet biztosítani.
Az elnyílás után csípjük le az elnyílt virágokat, a virágkocsánnyal együtt. Locsolni nem kell túlságosan, mert pozsgás leveleiben sok vizet raktároz. Ha újra virágzásra akarjuk késztetni 6-8 héten keresztül napi 14 órás sötétséget kell számára biztosítanunk. Kevés fény - még a TV fénye - is megzavarhatja a virágképződést.