6426. Ékszerorchidea:egy különleges szépség a lakás egy sötét helyére
Az ékszerorhidea (Ludisia discolor) sötétebb helyiségekben is szépen fejlődik, ott ahol sok szobanövénynek már kevés lenne a fény.
Az ékszerorhidea (Ludisia discolor) sötétebb helyiségekben is szépen fejlődik, ott ahol sok szobanövénynek már kevés lenne a fény.
A bútorok, a falak színe és a függönyök mellett kétségtelenül a szőnyeg az, ami elsősorban meghatározza egy-egy helyiség hangulatát. Éppen ezért – és már csak a jelenlegi borsos árak miatt is – érdemes körültekintően megválasztani azt. A következőkben ahhoz adunk támpontokat, hogy az általunk kiválasztott szőnyeg hosszú éveken át kiszolgálhasson minket és díszíthesse az otthonunkat.
Szerte az országban találkozunk ilyen-olyan kolbásszal, szalámival. Tájegységenként eltérő megnevezésekkel illetünk egy mindenki által kedvelt ételt, egy dologban azonban bizonyosak lehetünk: a csabai házikolbásznak messze földön nincs párja.
A masszázsmedence használatának előnyös hatásai egyre szélesebb körben ismertek, nem csoda hát, ha egyre többekben merül fel az igény, hogy beszerezzenek egyet. De sajnos nem minden helyszín alkalmas arra, hogy egy klasszikus méretű vagy típusú jakuzzit le lehessen oda telepíteni. Jó hír azonban, hogy ebben az esetben sem kell lemondani az elképzelésről, hiszen számos alternatíva van, ami megoldást jelenthet a problémára.
Ha valódi olasz receptből dolgozol, nem érdemes félvállról venni a pizzakészítést. Mind tudjuk, hogy tepsiben, sütőben készítve sosem lesz sajnos olyan a tészta, mint amilyenre vágyunk.
Kedves érdeklődő! Az ananász tipikus trópusi növény elegendõ napfényt és csapadékot igényel, ez utóbbi eloszlására érzékeny.Az ananász valamennyi jó fizikai tulajdonságú talajon eredményesen termeszthetõ. Nagyon fontos a talaj jó vízelnyelõ képessége. A kötött agyagtalajok alkalmatlanok, mivel az ananász nem tûri a vízborítást. A lösz vagy homokos lösztalajok a legkedvezõbbek, de a tápanyaggal jól ellátott homoktalajok is megfelelnek. A nitrogénen és foszforon kívül aránylag sok káliumot igényel, magnézium- és vasigénye is jelentõs. A túlzott N- és P-ellátottság gyümölcsrothadást idéz elõ, a kálium javítja a termés ízét és a növény ellenálló képességét, a nagy kalciumtartalom pedig klorózist okoz. A talaj optimális pH-értéke 4,5-5,5 lösztalajokon 5,5-6,2 között van.A termesztett ananász virága önsteril, és csak abban az esetben hoz magot, ha vadon élõ fajták is találhatók az ültetvényben. A magról kelt növény 2-2,5 év után hoz gyümölcsöt. Magról való szaporításával csak új fajták elõállításakor foglalkoznak. A vegetatív úton szaporított növények mintegy másfél év múlva hoznak termést.
Kedves Érdeklődő! Sajnos nem tudjuk, de talán a Sieberz tud segíteni. üdvözlettel:
Kedves Kata! pedig egyáltalán nem bonyolult, annyira metszi meg, amennyire csak akarja. Lehet drasztikus és kevésbé drasztikus is. Annyi a lényeg, hogy metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metsszük vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani. tehát, ha bokrosodás a cél, jobban meg kell metszeni... legyen bátor, nem tudja bántani a növényt! Leander metszése: ősszel vagy tavasszal jobb? Dézsás növények felkészítése a szezonra
Kedves Magdi! Sokan próbálkoznának a homoktövis termesztésével, azonban tudniuk kell, hogy a gyümölcs gondozása roppant kézimunka-igényes foglalatoskodás.A homoktövis telepítésénél a megfelelő fajták megválasztása rendkívül fontos. A Gyógynövény Kutató Intézet Rt. (2011 Budakalász, Lupaszigeti u. 4.) a szaporítóanyag forgalmazásával és szaktanácsadással segíti a megfelelő fajták kiválasztását.. Közülük a korai Csuszkaja, majd az Obilnaja, Oranzsevaja és a kései Jantalnaja fajtákkal folyamatos érés érhető el. Az első fajta tövises, de a nagyméretű bogyók ritkán helyezkednek el a vesszőn, míg a többi fajta tövismentes, így kézzel viszonylag könnyű a betakarításuk. A termőfajtákhoz 1:10 arányban szükséges porzófajta is. Az ültetvény 3-4 év múlva fordul termőre, és 8-10 évig bő termést adhat. TEHÁT 1-1-tő nem biztos, hogy teremni fog. Hogyan termesszünk homoktövist (Hippophae rhamnoides)? A sejtvédő homoktövis
Kedves Érdeklődő! Nem jó, ha a cicája rágja a növényeket, mert nagyon sok szobanövény mérgező. vegyen a cicusnak macskafüvet vagy macskamentát, majd azt rágja. A dracénával nme sokat tehet, vágja vissza és ápolja úgy, ahogy szokta. talán helyrejön. A dracéna gondozása egyszerű, jól tűri a kevésbé világos, alacsony páratartalmú környezetet és a ritkább locsolást is.A dracénát elég hetente egyszer öntözni. Ne hagyjuk, hogy 1-2 óránál tovább álljon az alátétben levő vízben. A melegebb hónapokban lehetséges, hogy több vizet igényelnek. Fontos, hogy sose hagyjuk a talajt teljesen kiszáradni!Ha dracénánk leveleinek széle kezd barnás lenni, akkor öntözzük esővízzel, ha kókad, akkor az a túlöntözés vagy a vízhiány oka lehet. Ha a növény törzse túl hosszú és kopasz, visszavághatjuk a kívánt nagyságúra, mert az új levelek hamarosan meg fognak jelenni.