6426. Ékszerorchidea:egy különleges szépség a lakás egy sötét helyére
Az ékszerorhidea (Ludisia discolor) sötétebb helyiségekben is szépen fejlődik, ott ahol sok szobanövénynek már kevés lenne a fény.
Az ékszerorhidea (Ludisia discolor) sötétebb helyiségekben is szépen fejlődik, ott ahol sok szobanövénynek már kevés lenne a fény.
A bútorok, a falak színe és a függönyök mellett kétségtelenül a szőnyeg az, ami elsősorban meghatározza egy-egy helyiség hangulatát. Éppen ezért – és már csak a jelenlegi borsos árak miatt is – érdemes körültekintően megválasztani azt. A következőkben ahhoz adunk támpontokat, hogy az általunk kiválasztott szőnyeg hosszú éveken át kiszolgálhasson minket és díszíthesse az otthonunkat.
Szerte az országban találkozunk ilyen-olyan kolbásszal, szalámival. Tájegységenként eltérő megnevezésekkel illetünk egy mindenki által kedvelt ételt, egy dologban azonban bizonyosak lehetünk: a csabai házikolbásznak messze földön nincs párja.
A masszázsmedence használatának előnyös hatásai egyre szélesebb körben ismertek, nem csoda hát, ha egyre többekben merül fel az igény, hogy beszerezzenek egyet. De sajnos nem minden helyszín alkalmas arra, hogy egy klasszikus méretű vagy típusú jakuzzit le lehessen oda telepíteni. Jó hír azonban, hogy ebben az esetben sem kell lemondani az elképzelésről, hiszen számos alternatíva van, ami megoldást jelenthet a problémára.
Ha valódi olasz receptből dolgozol, nem érdemes félvállról venni a pizzakészítést. Mind tudjuk, hogy tepsiben, sütőben készítve sosem lesz sajnos olyan a tészta, mint amilyenre vágyunk.
A növénye egy szép kort megélt tarka vagy vékony levelű dracéna, amire tényleg ráfér egy kis megfiatalítás. A legtöbb dracéna faj légbujtással szaporítható. A szaporítás lépéseit az alábbi cikkben részletesen leírtuk: Légbujtás lépésről-lépésre
Ilyenkor már nem szabad kint tartani ezt az alapvetően forróságot kedvelő növényfajt. A hideg párás, ködös idő miatt valamilyen gomba jelent meg a leveleken. Érdemes valamilyen réztartalmú szerrel lefújni mielőtt betelelteti. Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
Tisztelt Érdeklődő! Cserebogár ellen VAN vegyszeres védekezésre lehetőség ültetés pillanatában. A talajgödör kiásáskor érdemes fertőtlenítőt szórni, de az addig tudja hatását kifejteni míg nagyjából a növény megered. Én pajor ellen vegyszeres kezelésként régebben a talajban gázosodó Force G granulátumot szoktam szórni. Ma már nem ezt használom, inkább a biológiai szereket részesítem előnyben, mert ezeket bármikor a vegetációs időszakban tudom használni védekezésként. Cserebogár lárva mindig lesz, csak az kérdés, hogy mennyi. Javasolom a saját forgalmazású termék megismerését. Molnár Gábor Éva, a füvesasszony Pajor, a láthatatlan kerti munkás NEMASTAR – új biológiai rovarölő szer a lótücsök, a mocskospajor és a lószúnyog lárvák ellen Májusi cserebogarak
Ez egy Aloe faj, ha minden igaz Aloe paradisicum. Tartása megegyezik az Aloe veraval. Aloe vera gondozása
Üdvözlöm! Télen a kevesebb napfény miatt hűvösebb klímát kívánna. A legjobb volna számára egy 16-18 fokos, fényes helyiség. Az öntözéssel nincs gond, télen nagyon kevés vizet kell adni neki. Március elején ültesse át, a gyökereiről valamelyest szedje le a földet, eggyel nagyobb cserép jó is volna neki új lakhelynek. Tavasztól emelje az öntözések gyakoriságát, és adjon 2-3 hetente kevés nitrogén műtrágyát a növények. Üdvözlettel, Megyeri Szabolcs Yucca: az univerzális szobadísz