6451. Mire jó a lapacho tea? Ezt sokan nem tudják
A lapacho teát az inkák gyógyteájának tartják. Összegyűjtöttük, mi mindenre jó, és mire kell figyelni az elkészítése során.
A lapacho teát az inkák gyógyteájának tartják. Összegyűjtöttük, mi mindenre jó, és mire kell figyelni az elkészítése során.
Ha a zajok és a kerti munka kapcsolatára gondolunk, legtöbbünknek egyből a vasárnap füvet nyíró szomszéd ugrik be. Persze ez is kellemetlen, de a következőkben inkább arra térünk ki, hogy milyen hatással lehet saját hallásunkra a fűnyíró és az egyéb kerti eszközök által keltett erős zaj, valamint, hogy hogyan csökkenthetjük a kockázatokat füldugó segítségével.
A növényekről köztudott, hogy számtalan pozitív hatásuk van az egészségünkre és a hangulatunkra is. A növényekkel folytatott terápiák csökkentik a stresszt és növelik a jólét érzését az emberekben, miközben egyes növények ténylegesen tisztítják otthonunk levegőjét.
Gombát otthon is lehet termeszteni. Összegyűjtöttünk néhány praktikát, hogy bőséges legyen a termés.
A webáruházak elterjedésével az utóbbi évtizedben a házhoz szállítás népszerű lett. Ma már legalább annyira gyakori házhoz szállíttatni a megvásárolt terméket, mint az üzletben megvásárolni. A vevőknek pedig ezzel kapcsolatban arra is igénye van, hogy a megrendelt termék árát bankkártyával tudják kifizetni.
Kedves Maxin, én gyapjastetűt írtam, nem lapostetűt :)A lapostetű (Pthirus pubis) egy élősködő rovar, mely az emberi szőrzetben él és vérrel táplálkozik. Permetezze Actara, Chess, Mospilan vagy Decis nevű szerek egyikével.
Tavasszal virágzó szellőrózsák: Csinos szellőrózsa (Anemone blanda) és a Koronás szellőrózsa (Anemone coronaria) Szaporításuk:Mindkettőt magvetéssel is szaporíthatjuk. A csinos szellőrózsa magjainak hideghatásra van szükségük, ezért a magokat szórjuk a cserépben lévő földre, és a kert védett zugába tegyük. Takarjuk, hogy az egerek és a madarak kárt ne tudjanak benne okozni, de kapjon a téli csapadékból. Kora tavasszal vigyük védett helyre, pl. garázsba, gondoskodjunk a nedvességről. Az első évben nagyon kicsi gumót nevel, ezért legalább két évig ne bolygassuk.A koronás szellőrózsa magjait elvirágzás, begyűjtés után rögtön vethetjük. A magok szöszösek, ezért a nedvességet csak úgy tudjuk biztosítani, ha a cserepet beállítjuk egy vízzel teli tálba. 18-20oC hőmérsékleten tartsuk csírázásig. A magoncokat a szabadban neveljük tovább.Másik szaporítási mód, hogy a gumókat vágjuk fel.
Tisztelt Tavaszi! A képen látható növény a Deutzia x rosa. Tisztelettel: Mezős Balázs kertészmérnök, növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Csíkos szörnyeteg? :) Ő egy egyszerű mezei tücsök (Gryllus campestris)
Kedves Gyula, a gyógynövény gyűjtés szabályai és a begyűjtés időpontjai (minőségi előírásai) az alábbi pdf-ben részletesen le van írva: http://www.gyogynovenyszovetseg.hu/wtDocument/browse/root/gyujtes.pdf