6511. Murvafürt: ha ezekre figyelsz, rengeteg virággal hálálja meg!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
A murvafürtöt vagy más néven bougainvilleát (bugit) a teleltetés után érdemes metszeni, mutatjuk hogyan álljunk neki!
Ahhoz, hogy az otthonunkban maximális kényelemben érezhessük magunkat, több mindenre is oda kell figyelnünk. Például arra, hogy milyen árnyékolástechnikai eszközök mellett tesszük le a voksunkat, hiszen azok nagymértékben hozzájárulnak ahhoz, hogy “élhetőnek” és komfortosnak érezzük a belső tereket.
Kíváncsi vagy, milyen termékeket vásárolnak a magyarok a legtöbbet tavasszal?
Nem mindegy tavasszal, mikor ültetjük az epret, ha azt szeretnénk, hogy szépen teremjen! Összegyűjtöttük, mire érdemes figyelni!
Tavasszal az örökzöld dísznövények is teljes pompájukban ragyognak - már, ha minden jól alakult a talaj mélyén. Ha azt látod, hogy a tuja, a babérmeggy vagy a leylandi ciprus besárgult, foltos és csenevész lett, akkor eljött a huminsavak ideje. Huminsavas talajjavítással sikeresen beindíthatod az örökzöldek öngyógyító folyamatait, és hamar visszanyerik megszokott színüket, erejüket.
A pálmaliliom szaporításának feltétele a meleg szoba és a magas páratartalom. Kb. 30 cm-es darabokat vágjon le. Távolítsa el az alsó leveleket, majd hagyja beszáradni a sebet. A dugvány csak ezután ültethető homok-föld keverékbe. A kellően magas páratartalmat úgy biztosíthatjuk, hogy egy vékony fóliával védőburkot alakítunk ki a dugvány fölé.
Az angyaltrombitát (Brugmansia sp.) a fagyok elmúltával lehet kitenni teraszunkra, kertünkbe. Érdemes mielőbb a telelőhelyről kihoznnk, s ha mégis fagyos éjszakát mons a zelőrejelzés, akkor vigyük fagyvédett helyre. Nagyméretű edénybe - lehetőleg ne könnyű cserépedénybe ültetve - vagy a szabadban keressünk neki egy szélvédett, napos helyet. Gyakori öntözést és tápoldatozást rendeteg virággal fogja meghálálni. Forró nyári napokon akár napi kétszeri öntözést is szívesen fogad. Ősszel erőteljesen vágjuk vissza, majd hűvös helyen (5-10 °C-on) teleltessük. Szaporítani nyáron lehet, virágkezdeményt nem tartalmazó hajtásdugványról. Vízbe vagy homokba mártva gyökereztessük, majd ültessük laza szerkezetű talajba. Kisgyermekes kertben vigyázzunk, mert a növény minden része mérgező! Virágözönnel kápráztat el minket az angyaltrombita Citrusfélék, leander, murvafürt: dézsás növények felkészítése a szezonra Dézsás növények teleltetése - melyiket mikor vigyük védett helyre?
A murvaqfürt (Bougainvillea) az erőteljes növekedéshez bőséges napfényt, friss levegőt, rendszeres tápoldatozást kíván. Remélem tavasszal megmetszett növénye azóta rendes növekedésnek indult. <p>Mivel a murvafürt érzékeny a hidegre csak a tavaszi fagyok elmúltával lehet teraszunkra vagy kertünkbe kivinni, majd az ősz beálltával erősen visszametszve 8-10 °C-os, világos helyiségbe vinni teleltetni. A virágzást az átmeneti kiszáradás és az alacsony hőmérséklet indukálja. <p>További információkat talál a murvafürtről alábbi cikkünkben:
Ha a növényeink a barnás foltokon kívül nem talál semmilyen kórokozóra utaló nyomot (apró fekete foltok, rovarok stb.) akkor növényeinek élettani eredetű problémája lehet. Leggyakrabban előforduló probléma az öntözéssel okozott alul- vagy túllocsolás. Erről szól az alábbi cikk is:
Az a leghelyesebb megoldás, ha a citromfácskát edényben neveljük fel és azt télen szobában, nyáron pedig a szabadban tartjuk. A citromfa érzékeny a szélre: ezért kívánatos a fát félárnyékban, védett helyen elhelyezni. A huzatos hely lehet az oka a virágok vagy a termés eldobásának.