6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
2009-11-20-22 ig lesz egy Adventi Virágkötészeti Kiállítás és vásár, Budapesten,a Néprajzi Múzeum-ban. Ez egy hatalmas vásár. Talán erre gondolt. Édenkertész
kalaposgomba. Sajnos csak szedegetéssel! Általában korhadó anyagra utal. Ha nem eléggé érett a trágya vagy a komposzt, akkor megjelenik, mint korhadéklakó. Ha megszűnik számukra a tápanyagellátás,lassan maguktól eltűnnek. Másik esett az, amikor a fűben vele szimbiózisban gyökérkapcsolt gombák jelennek meg. Ez ellen túl sokat nem lehet tenni. Esetleg réztartalmú és kéntartalmú szerekkel permetezni. A fű biológiája szempontjából a gombák (kalaposak) hasznosak. Ha mégis zavaró, spóraszórás előtt fel kell szedni.
Kedves Adrienn! Nagy valószínűséggel napégésről, perzselésről lehet szó, ami az év folyamán rendszeres, évi 2-3-szori nyírással ez eltűnik. Az öntözés mellett most még augusztus elején egy kevés tápanyagot adjon a növényeknek, és még augusztusban egyszer megnyírhatja a sövényt, de később már ne, hogy a zölden telelő lombú hajtások megerősödjenek, felkészülhessenek a télre. Üdvözlettel, Édenkertész
Minden facsemete életében az első év a kritikus, ekkor fejleszti az új gyökereit, melyekkel kitámasztja magát és a hajszálgyökereket, melyekkel a vizet , tápanyagot szívja fel. Ehhez a talaját nedvesen kell tartani rendszeres öntözéssel. Gyakori eset, hogy a facsemete vesszői a hiányos gyökérzet miatt tavasszal az erős szélben, meleg napos időjárásnál kiszáradnak: a már kifejlett új hajtások elszáradnak, elhalnak. Eredményes módszer, ha az ültetéssel egyidőben az oltvány koronájára ráhelyezünk egy nagy méretű zsákot, mely a szél szárító hatását kiküszöböli. Erre a célra egy nagyméretű PVC zsák is megfelelő, de a zsák száját szabadon , nyitva kell hagyni, nehogy a vesszők befülledjenek. Az idei tavasz szokatlanul forró, száraz volt, nem kedvezett a facsemeték gyökeresedésének.
A tyúkhúr, muhar megjelenik, ha nedves, árnyékos a talaj. Van speciális gyepgyomirtó, a Calcurea, de a Compo-nak is van. Túl sokat ne várjon ezektől, bár a tyúkhúrt lehet, hogy elpusztítja.