6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
Kedves Érdeklődő! Érdemes megszárítani a meggy szárát fogysztás előtt. Szárítás után fogysztható, csak a szép zöldet szedje, ne a barnát. A meggy terméskocsánya káliumsókat, nyálkaoldó anyagot, szívműködést serkentő anyagot tartalmaz. Főleg vesekőbetegségben, húgyhólyaghurutban, vesemedence gyulladásban javasolt.Készíthetünk belőle vizelethajtó teát:
A Rhododendron Cunningham s White 1,5-2 m magasra megnövő, árnyékkedvelő örökzöld növény. Levelei bőrszerűek, elliptikusak, tölcséres, fehér virágait május-júniusban bontja. És bár örökzöld, nem szereti a magyar kemény telet. Két télálló Rhododendron fajta van: Rh. catawbiense, Rh. kaempferi. Ezeket nyugodtan kint lehet tartani, de a Cunningham s White-ot be kell vinni. A növényt egy nagyobb dézsába, vagy virágtartóba ültessük, így télen védett helyre tudjuk vinni. A Rhododendron legfontosabb igénye a megfelelő virágföld. Ne tegyük a növényt kerti földbe, vagy általános virágföldbe, mert rögtön kipusztul. Csak speciális savanyú virágföldbe, vagy Rhododendron földbe ültessük el a növényt. Ezt ma már minden nagyobb kertészetben beszerezhetjük. Ha egy virágtartóba vagy dézsába szeretnénk elültetni a növényt, akkor is ilyen földbe ültessük el a frissen szerzett növényünket.A rododendron elvirágzása után a virágszárakat egyenként, óvatosan kézzel le kell törni, hogy a bokor ne pazaroljon fölösleges energiát a magképzésre. Ezzel elősegítjük az új virágrügyek kialakulását, valamint új ágak hajtását.
Kedves Rozicska, Nem túl jó, hogy pont most fogja magára hagyni, hiszen a banánfa, mivel Dél-Ázsia nedves trópusairól származik igényli a bőséges vízellátást. Melegben különösen fontos a bő és rendszeres öntözése, lehetőleg lágy vízzel, legjobb esővízzel. Az öntözővíz hőmérséklete sem közömbös, 13–14°C-nál ne legyen alacsonyabb. Azt is megsínyli, ha földje a nagyon bőséges öntözés miatt túlságosan vizes.Ha lehetséges, nyáron a nagy levelek gyakori vízpermetezésével teremthető meg a fejlődéshez kedvező párás környezet. A kóros levélbarnulás a vízhiány, illetve páraszegénység miatt következhet be.Tápanyagigénye kifejezetten nagy. Ennek kielégítésére legalább a nyári időszakban havonta kapjon trágyalevet vagy összetett műtrágyából készült, 0.5%-os töménységű tápoldatot.A virágzástól számítva 60-80 nap múlva szüretelhetjük a gyümölcsöt is. Tehát Ön nagyjából 30-40 nap múlva szüretlehet, ha minden jól megy. Biztos beérő termésre viszont csak akkor számítson, ha termőkori meleg- és páraigényességét ki tudja elégíteni a növénynek.
Kedves Érdeklődő! Jázmin teát és illoolajat Jasminum grandiflorumból szokás készíteni. Fehér, csillag alakú, édeskésen illatozó virágai éjszaka nyílnak. Ekkor is kell begyűjteni őket, mert aromájuk ilyenkor a legerősebb. Ki kell szárítani a virágokat és ez után használjuk ízesítőként (többnyire nem magában) a zöld teához. Teafőzete nemcsak méregteleníti és nyugtatja a szervezetet, de nagyon kellemes ízű is. Segít a szervezetnek megszabadulni a méreganyagoktól, és ennek hatására fiatalabbnak, egészségesebbnek érzi magát az ember. A jázmin tea alapanyaga tehát zöld tea (néha fehér tea) és a még csak bimbózó jázminból készült tea keveréke, mely egyben egy csodás illatú finom ital és elegáns művészi alkotás. Különlegességét fokozza, hogy némileg máshogy készül, mint a többi tea. A tealeveleket szétterítik a földre, majd frissen szedett jázmin virágokat szórnak rá. Így hagyják egy darabig, míg a tealevelek jól magukba nem szívják a finom jázmin illatot. Ezután szárítóba kerülnek. Miután kivették őket, gondosan kiválogatják a tealevelek közül a virágokat. Olykor néhány virágszirmot a tealevelek között hagynak a díszítés miatt.
Kedves Emese, úgy látom, hogy ez Caryopteris incana - Kékszakáll. 1 méter magas, sűrű, szétálló ágú cserje vagy félcserje.Élénk - kék virágai augusztustól-szeptemberig tömegesen nyílnak. Sajnos a klímaváltozás miatt ők is korábban kezdenek virágozni. Levelei lándzsásak, épszélűek vagy ritkán1-2 fogúak. Hazája Kína, Japán. Napos helyet kedvel. A szárazságot jól tűri. Mézelő növény, a méhek virágzása alatt rendszeresen látogatják. Sziklakertbe, déli tájolású rézsübe, kőedénybe ültethető.