6536. Miért nem akar nőni a paradicsompalánta?
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Néha a legnagyobb odafigyelés ellenére is előfordul, hogy a paradicsompalánta az istenért sem akar normális tempóban növekedni vagy meglilul. Ezek lehetnek a leggyakoribb okok.
Képes leszel eleget locsolni, ha újra aszályos lesz a nyár? Kibírják a forróságot a dísznövények? Az, hogy jól tűri-e a szárazságot a gyep, tavasszal dől el. Az időjárás elkerülhetetlen kihívás elé fogja állítani a növényeidet: rajtad áll, hogyan fogadják.
Itt a tavasz, a jó idő, és újfent olyan téli hónapok után érkezik a nyár, amikor sem hó, sem erős fagy nem tizedelte meg a kullancsok számát. Gyakorlatilag már évek óta ott tartunk, hogy az őszi-téli periódus épp úgy kullancsokban gazdag, akárcsak a tavasz, illetve a kiskertek és családi házas övezetek is érintettek. De vajon mit lehet tenni a kártevők ellen? Beletörődni abba, hogy kockázati tényezőként bármikor megbetegedést okozhatnak? Vagy megtisztítható tőlük valamilyen módon a terep?
Unalmasak a falak? Tervezz be akár minden helyiségbe egy lélegzetelállító fotótapéta dekorációt! Ami a bőséges posztertapéta kínálatot illeti, a témák, színek, minták száma szinte végtelen - ám továbbra is a természet tematika a legközkedveltebb. A pálma - és levélminták, a zöld nyugtató árnyalatai minden otthonban és minden közösségi térben jól mutatnak, és minden korosztálynak kedvencévé váltak. Mostani összeállításunkban azt mutatjuk meg, hogy a fotótapéták - akár ezen az egy témán belül is - mennyire változatosak és sokoldalúak lehetnek!
“Amit megtehetsz ma, ne halaszd holnapra”, a mondást mindenki ismeri, de kérdés, hogy mennyire van még létjogosultsága. A 21. századi rohanó világban ez az eredetileg a lustaság ellen született közmondás és a hozzá kapcsolódó felfogás egyre inkább kezd kártékony jelleget felvenni. Ma már talán aktuálisabb a “gondolkodj, mielőtt cselekszel” alapvetést hirdetni, mintsem elfogadni a folyamatos, már-már toxikus és kontraproduktív cselekvési kényszert.
A hortenzia (Hydrangea macrophylla) a nyár folyamán könnyen szaporítható. Hajtásdugványait vízben vagy laza talajban meg lehet gyökereztetni. <p>A meggyökeresedett fiatal növényeket többször vissza kell csípni, hogy tetszetős bokros formájuk legyen.
Valószínű, hogy madárbirsét egy csipkéspoloska faj támadta meg. A rovar a levelek fonákán szívogatja a leveleket, ennek hatására a levél színén sárga foltok jelennek meg, míg a fonákon lárvaürülék látható. A súlyosan fertőzött növény levelei előbb utóbb lepotyognak. Mivel a rovarölőszerekre érzékeny 1-2 permetezésel leküzdhetők.
Mivel Magyarországon is már számos laposbarack fajta kapható sajnos a fajta nevét így kép alapján nem lehet megállapítani. Magyar keresztezésű fajta pl. a Remény, amely fehér húsú, magvaváló jó ízű fajta.
A szép kertre és gyepre mindenképpen sokat kell áldozni időben, munkában és pénzben is. Ahhoz, hogy jövőre zöld pázsitban gyönyörködhessen nem biztos, hogy elég, ha a csatornázásból kitermelt földet teríti szét a kertjében. Annak jó minőségű, apró morzsás, tápanyagban gazdag, viszont gyomoktól mentesnek kell lennie. Útszéli területek ritkán felelnek meg e követelményeknek. Az alábbi cikkekben választ talál további kérdéseire:
A fű rendszeres nyírásával valamelyest fenn lehet tartani egy egyensúlyi állapotot a fű és nem zavaró kisebb gyomok között. Azonban ha ez elmarad nagyon hamar a gyomok fognak győzedelmeskedni. Ez fog történni akkor is, ha most legyomírtózza és újrafüvesíti a kertet. Ha nem is jövőre, de 1-2 év múlva biztosan. A gyomirtó szerek ugyanis a gyommagvakat nem pusztítja el, csak az élő növényeket. Megoldás lehet, ha megbíz valakit, hogy 1-2 hetente nyírja le a nyaralóban a füvet.