6586. Muskátli gondozása nyáron: ha ezekre figyelsz, ontani fogja a virágokat!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
Ha felsorolnánk a manapság legnépszerűbb állásokat, akkor a listán minden bizonnyal az irodai munkák is szerepelnének, ugyanis rendkívül sokan élnek a jelentkezés lehetőségével, amikor eléjük kerül egy megüresedett pozíció valamelyik irodai munkakörben.
Valljuk be, szobanövényeket nevelni és életben tartani nem könnyű. Számos apróság számíthat a föld minőségétől kezdve a napfény és az árnyék mennyiségén keresztül a locsoláson át. Sőt még a fűtés is jócskán befolyásolhatja a dolgokat. A cikkből most kiderül, mire kell figyelned ezzel kapcsolatban.
Az alanin az emberi szervezet építőköveinek tartott fehérjék egyik összetevője, egy nem esszenciális aminosav, amely étrend-kiegészítőként fogyasztva a sportolók szervezetére gyakorolt pozitív hatásai révén került a kutatások középpontjába.
Miután megmetszettük a paradicsomot, felmerülhet bennünk a kérdés, mit csináljuk a levágott hajtásokkal! Mutatunk egy szuper trükköt!
A kép alapján egyértelműen nem látszik hogy pontosan melyik, de úgy tűnik, hogy a diófa kérgét egy kártevő támadta meg. Legfontosabb teendő tavaszra marad, mindenképp télvégi lemosó permetezésben kell részesíteni a fát, a felnyílt kérget kefével érdemes lekaparni előtte, hogy a permetlé ott is teljesen beborítsa a fát.
A szelídgesztenye valóban jobban termékenyül, ha nem csak egy, hanem több példányát ültetjük kertünkbe. A szelídgesztenye egyivarú (virága csak vagy női vagy hímvirág), és egylaki (tehát mind a női, mind hím megtalálható egy fán). Viszont gyakran előfordul, hogy az egyik hamarabb virágzik, mint a másik (nőelőző), és így a kívánt megporzás elmarad. Ültetvényekben 4-5 soronként szoktak egy pollenadó fajtát ültetni.
A klíviát viszonylag ritkán kell átültetni, ilyenkor tápanyagban gazdag virágföldet válasszunk számára. A klíviát a tövétől óvatosan leválasztott erős sarjakról lehet szaporítani, vigyázva, hogy törékeny gyökereiből minnél többet megóvjunk. Legjobb időpont erre a virágzás után, tavasszal adódik, mikor könnyen begyökeresednek a sarjak. Mindenképp érdemes megpróbálkozni a levágott gyökerű sarj átültetésével is, de nem biztos hogy túl fogja élni a beavatkozást.
Sajnos kimondottan hibiszkuszról szóló könyvet nem ismerek, de mint gyakori szoba-, illetve dézsás növény a legtöbb ilyen témájú könyvben szerepelni szokott.
Fagyérzékenysége miatt valószínű, hogy nem elterjed nálunk ez a fajta, de érdemes lenne megpróbálni Kerti címtárunk Díszfaiskolai termesztőitől vagy kértészeteitől egy árajánlatot kérni, hátha ők termesztenek vagy forgalmaznak hasonló fajtát.