6586. Muskátli gondozása nyáron: ha ezekre figyelsz, ontani fogja a virágokat!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
Ha felsorolnánk a manapság legnépszerűbb állásokat, akkor a listán minden bizonnyal az irodai munkák is szerepelnének, ugyanis rendkívül sokan élnek a jelentkezés lehetőségével, amikor eléjük kerül egy megüresedett pozíció valamelyik irodai munkakörben.
Valljuk be, szobanövényeket nevelni és életben tartani nem könnyű. Számos apróság számíthat a föld minőségétől kezdve a napfény és az árnyék mennyiségén keresztül a locsoláson át. Sőt még a fűtés is jócskán befolyásolhatja a dolgokat. A cikkből most kiderül, mire kell figyelned ezzel kapcsolatban.
Az alanin az emberi szervezet építőköveinek tartott fehérjék egyik összetevője, egy nem esszenciális aminosav, amely étrend-kiegészítőként fogyasztva a sportolók szervezetére gyakorolt pozitív hatásai révén került a kutatások középpontjába.
Miután megmetszettük a paradicsomot, felmerülhet bennünk a kérdés, mit csináljuk a levágott hajtásokkal! Mutatunk egy szuper trükköt!
A trükk jó csak kárára van a növénynek. Ezek a növények szeretik a levegőt és a légmozgást amit a pohárban nem kap meg. Azonnal kivenni és a levegőben lógatva tartani sok fény mellett(nem tűző napfény!)naponta többször is lehet(kell)permetezni de éjszakára mindenképp száradjon le! Édenkertész
A fenti növény egy Dendrobium (hibrid). Tartásmódja:nyáron félárnyékban sok öntözéssel de a gyökereknek legyen idejük kiszáradni 2 öntözés között.Ősz felé csökkenteni a vizet majd hűvös(10-13 fok) helyen majdnem szárazon teleltetni.A virágok az uj hajtás kifejlődése után a felső részekről indulnak sokszor a régi(már egyszer virágzott)száron is.A kifejlett hajtások a 2. év után elhullajtják a leveleiket de levágni nem szabad őket.Elvirágzás után ha a virágot tartó szárak teljesen sárgára elszáradtak akkor kell a növényhez minél közelebb levágni.
A hónapos retek tenyészideje rövid, ezért nem csak tavasszal, hanem nyár végén is vethető. A magas hőmérsékletet nem szereti, ezért az őszi termesztés megfelelő számára. A zöldségfélék vetőmagjának zacskóján rövid ismertetés olvasható a vetési időkről, általában piktogramokkal is jelzik. A kaprot is megtámadják a tetvek nyári meleg idő kezdetekor, a levéltetvekre gyakorolt hatásáról nincs tudomásom. A szappanos víz lúgos kémhatású, ez hat a levéltetvekre és pajzstetvekre. Minden növénynél hatásos. Házikertben levéltetvek ellen a Biola vagy a Vektafid-A nevű olajtartalmú szerek is alkalmazhatók még biotermesztésénél is. Kapor még vethető augusztusban, bár nem fog virágot fejleszteni, csak hajtásokat.
A kecskerágó növényeken a kecskerágó-pajzstetű (Unaspis euonymi) szokott károsítani, melynek hím egyedei vékonyak, fehéres színűek, a nőstények szélesebbek és barna színűek. Évente 2 nemzedékük fejlődik. Kiírtásuk nagy kitartást, többszöri, ismételt kémiai védekezést igényel. Kora tavasszal a fás részeket olajtartalmú szerekkel (Vektafid-A, Biola) ajánlom bő permetlével lemosni. Érdemes a bokrokat a kezelések megkezdése előtt alaposan visszametszeni, az erősen fertőzött ágakat eltávolítani. Ezt követően Actara vagy Carea rovarölő szerekkel többszöri permetezéssel lehet csak egyedszámukat leszorítani.
A babon egy poloskafaj van, sokféle növényen él, nem csak a babon. Szívó szájszervű rovar, szívogatásával károsítja tápnövényeit. Decis vagy a Karate rovarölő szerek alkalmazhatók ellene.