6586. Muskátli gondozása nyáron: ha ezekre figyelsz, ontani fogja a virágokat!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
Ha felsorolnánk a manapság legnépszerűbb állásokat, akkor a listán minden bizonnyal az irodai munkák is szerepelnének, ugyanis rendkívül sokan élnek a jelentkezés lehetőségével, amikor eléjük kerül egy megüresedett pozíció valamelyik irodai munkakörben.
Valljuk be, szobanövényeket nevelni és életben tartani nem könnyű. Számos apróság számíthat a föld minőségétől kezdve a napfény és az árnyék mennyiségén keresztül a locsoláson át. Sőt még a fűtés is jócskán befolyásolhatja a dolgokat. A cikkből most kiderül, mire kell figyelned ezzel kapcsolatban.
Az alanin az emberi szervezet építőköveinek tartott fehérjék egyik összetevője, egy nem esszenciális aminosav, amely étrend-kiegészítőként fogyasztva a sportolók szervezetére gyakorolt pozitív hatásai révén került a kutatások középpontjába.
Miután megmetszettük a paradicsomot, felmerülhet bennünk a kérdés, mit csináljuk a levágott hajtásokkal! Mutatunk egy szuper trükköt!
Üdvözlöm! Én nem ajánlom a galagonyát (Crataegus monogyna) mert nem nagy méretű fa. A teljes mérete, kb 5-6 méter mindössze és egy nagyon szép park fa. A törzse szerintem nem is lesz 20 cm átmérőjű, de sok év múlva lenne felhasználható méretű, ami eléggé kevés fát jelent, mivel a törzse is kicsi.
Üdvözlöm! A képen egy erdogy honos növényről van szó.ei iszalag (Clematis vitalba L.) látható. akár 20 méter magasságig is fel tud kúszni fákon, falakon.
Kedves Érdeklődő! Igen ez a bambusz nem alkalmas szobai nevelésre. A Bambusa, Pogonatherum nemzetség fajai viszont szóba jöhetnek, rendszeres gondozás mellett. Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Kdves érdeklődő! Trópusi növény a kerti mályvarózsa is. Védett (széltől) helyre ültessük. A szimplavirágúak jól bírják a félárnyékot is, de a teltvirágú hibridek teljes napfényt kívánnak. Fontos a porózus, jó vízelvezetésű talaj. Száraz időben rendszeresen öntözze, de ne legyen tocsogós. Jó körülmények között ellenálló a növény, esetleg a tetvek ellephetik. Ha rendszeresen vízzel permetezni (locsolja) a növényt, ritkán támadják meg kártevők. A lyukacsosodás lehet szárazságtól, ill. erős vegyszerrel való kezeléstől is! Nem szabad csak okkal vegyszerezni a növényeket. Ha nagyon csúnya vágja vissza jó alaposan. Semmiképpen ne használjon több vegyszert, ill. trágyát, tápoldatot az előírt mennyiségen túl, mert többet árthat vele, mint amennyit használ. Fontosak az arányok, pont annyi vízzel kell felhígítani, amennyi a használati utasításon szerepel! Üdvözlettel Vasvári János Zsolt
Üdvözlöm! Szerintem túl van öntözve a növény! Azt javaslom, hogy ritkábban kapjon vizet, amikor már kiszárad a földje és a pangó víz ne legyen alatta. Szerintem rendbe fog jönni!