6586. Muskátli gondozása nyáron: ha ezekre figyelsz, ontani fogja a virágokat!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
A muskátli a kánikulában egy kis többletgondoskodást igényel. Ezekre figyelj!
Ha felsorolnánk a manapság legnépszerűbb állásokat, akkor a listán minden bizonnyal az irodai munkák is szerepelnének, ugyanis rendkívül sokan élnek a jelentkezés lehetőségével, amikor eléjük kerül egy megüresedett pozíció valamelyik irodai munkakörben.
Valljuk be, szobanövényeket nevelni és életben tartani nem könnyű. Számos apróság számíthat a föld minőségétől kezdve a napfény és az árnyék mennyiségén keresztül a locsoláson át. Sőt még a fűtés is jócskán befolyásolhatja a dolgokat. A cikkből most kiderül, mire kell figyelned ezzel kapcsolatban.
Az alanin az emberi szervezet építőköveinek tartott fehérjék egyik összetevője, egy nem esszenciális aminosav, amely étrend-kiegészítőként fogyasztva a sportolók szervezetére gyakorolt pozitív hatásai révén került a kutatások középpontjába.
Miután megmetszettük a paradicsomot, felmerülhet bennünk a kérdés, mit csináljuk a levágott hajtásokkal! Mutatunk egy szuper trükköt!
Valóban óvatosan kell bánni mindenféle friss trágyával, mert a növényeket megégetheti. Téli takarásra és közvetlen trágyázásra nem javasolnám, talajápolásra alkalmazható, amennyiben csak az elkövetkező évben kerül bele növény.
Sajnos igazán jó tanácsot nem tudok adni: a nyírfa nem igazán kedveli a metszést, a diófa gyökerei által termelt anyagokat nem igazán szereti a többi növény, s a fenyők is mély árnyékot adnak a kertben. Megpróbálkozhat néhány árnyékkedvelő dísznövény ültetésével, de a virágzó évelők és egynyáriak többsége a napfényes helyet szeretik.
A képen úgy látszik, mintha egy egyéves fűféle lenne: minél többet nyírjuk a füvet, annál kisebb az esélye az egyéves gyomok virágzásának és magérlelésének. Ha virágoznak, azonnal kapáljuk ki őket, mert ha ezzel elkésünk, jövőre újra támadnak majd
Leghasznosabb, ha egy nagyobb komposztálót alakítana ki, és oda gyűjtené az értékes nyesedéket. Ha ez nem megoldható, próbáljon egy környékbeli állattenyésztőt felkeresni, hátha fel tudja használni a hetente keletkező füvet.
Szamócát 2-3 évig érdemes egy helyen termeszteni, mivel gyökerei sekélyen futnak a föld felszínén telepítés előtt kell szerves trágyával feljavítani talaját. Közvetlenül szüret után lombtrágyával erősíthetjük növényünket.