656. A kilenc eurócentes alma
Az, hogy drága az alma vagy olcsó, csupán viszonyítás kérdése: attól függ, hogy az ember fogyasztja a gyümölcsöt vagy termeli. Érdekes, hogy csak az árról, és nem a minőségről folyik a vita!
Az, hogy drága az alma vagy olcsó, csupán viszonyítás kérdése: attól függ, hogy az ember fogyasztja a gyümölcsöt vagy termeli. Érdekes, hogy csak az árról, és nem a minőségről folyik a vita!
Talán kéne még egy-egy új országos kampány, esetleg több civil szervezet, amely programjába illeszti a közösségi tudatformálást, az ismeretterjesztést. De az is lehet, hogy elég lenne irtani...
A brokkolifanatikusok most igazán kiélhetik magukat, ezekben a hetekben a legalacsonyabb a brokkoli ára. Piaci árles 2008. szeptember végén.
E heti árlesünkben a csemegeszőlő áreséséről és a laskagomba piacáról számolunk be, persze az összes többi piaci terményről is közlünk árakat.
Nincs jó emléked a pálinkáról? Itt az ideje, hogy kóstolj egy ízes konty alá való málna-, szamóca- vagy barackpálinkát. Pálinkakedvelőknek szilvát, szilvát, szilvát ajánlunk.
Az említett gyomírtószer csak a magról kelő egyszikű gyomnövényeket pusztítja el. Évelő egyszikűekre használható a Focus ultra, Pantera 40, valamint a Select super termékek valamelyike, a használati utasítás szerint alkalmazva!
Kedves Rita! Elég nehéz ebből megállapítani, de elképzelhető hogy valami gomba betegség. Figyelje a leveleken elszíneződéseket, az esetleges eltéréseket. Addig is javaslom, hogy permetezze le: Dithane nevű szerrel, egy levél 10 liter vízbe, illetve tehet hozzá Actara nevű rovar ölőt is!
Igen, próbáljon meg még egy tövet beszerezni, ezzel jelentősen javulnának a beporzás esélyei.
Igen, természetesen eleinte nem lesz szép az alakja, de idővel a növény kompenzálja a metszést, és arányos lesz, némi "bonsai" jelleggel. Kora tavasztól nyár közepéig lehet metszeni.
Segítségünkre lenne, ha leírná, mit lát. Az egyik fotón pókhálószerű képződményt látok, ez takácsatkára utalhat. A hajtások ilyen torzulását okozhatja vírusbetegség is, ami ellen sajnos nincs védekezési mód. Üdvözlettel: Növényorvos