656. A kilenc eurócentes alma
Az, hogy drága az alma vagy olcsó, csupán viszonyítás kérdése: attól függ, hogy az ember fogyasztja a gyümölcsöt vagy termeli. Érdekes, hogy csak az árról, és nem a minőségről folyik a vita!
Az, hogy drága az alma vagy olcsó, csupán viszonyítás kérdése: attól függ, hogy az ember fogyasztja a gyümölcsöt vagy termeli. Érdekes, hogy csak az árról, és nem a minőségről folyik a vita!
Talán kéne még egy-egy új országos kampány, esetleg több civil szervezet, amely programjába illeszti a közösségi tudatformálást, az ismeretterjesztést. De az is lehet, hogy elég lenne irtani...
A brokkolifanatikusok most igazán kiélhetik magukat, ezekben a hetekben a legalacsonyabb a brokkoli ára. Piaci árles 2008. szeptember végén.
E heti árlesünkben a csemegeszőlő áreséséről és a laskagomba piacáról számolunk be, persze az összes többi piaci terményről is közlünk árakat.
Nincs jó emléked a pálinkáról? Itt az ideje, hogy kóstolj egy ízes konty alá való málna-, szamóca- vagy barackpálinkát. Pálinkakedvelőknek szilvát, szilvát, szilvát ajánlunk.
A különböző tuja fajok és fajták eltérő növekedésű erélyűek, gömb vagy oszlopos növekedésűek. Ahhoz, hogy a növény optimálisan növekedjék szerintem legalább 1 métert érdemes kihagyni a faltól.
A kúszó kecskerágó igen változékony növény, fiatal korában a talajon fut és hajlamos a legyökeresedésre, majd fákra kapaszkodik. Félárnyékos vagy árnyékos helyen gyeppótlásra is alkalmas. Metszeni idén már nem kell, majd tavasszal lehetséges, de csak óvatosan.
Ha a képen látható kárképhez hasonlót tapasztal Ön is a szivarfán, akkor az nagy valószínűséggel a vértetű(Eriosoma lanigerum) lehet. általában almán és egyéb almatermésűeken fordul elő. <p>Életmódja: A lárvák és a kifejlett nőstények telelnek át a fa gyökerein és gyökérnyaki részén, ezért kora tavasszal mindenképp gyümölcsfaolajjal kell permetezni, még rügypattanás előtt.
Ha jól látom, elég sötét helyen van a kaktusz (vagy este van?). Minden esetre, ha nincs elég világos helyen, akkor hajlamos a megnyúlásra a kaktusz, főleg ha az igényeltnél több locsolást kap.
A szobanövények legnagyobb gondja a központi fűtéses bérházakban, az alacsony páratartalom, és a téli aránylag magas hőmérséklet, s még rosszabb, ha ez fényszegénységgel is párosul. Ahhoz, hogy ezeket kibírja, valóban strapabíró szobanövényeket kell választani. <p>A kapcsolódó cikkekhez olyan növényeket válogattam, amellyekkel nyugodtan lehet próbálkozni.