6621. Potyog az éretlen, zöld szilva a fáról: ezek okozhatják
Július végén könnyen előfordulhat, ha a szilvafáról elkezd potyogni a zöld, éretlen szilva. Utánajártunk, mi okozhatja.
Július végén könnyen előfordulhat, ha a szilvafáról elkezd potyogni a zöld, éretlen szilva. Utánajártunk, mi okozhatja.
Ilyen, ha Barbie egy nagy teljesítményű darálóba kerül.
Ki ne szeretné a friss és ropogós csemege kukoricát nyáron?! Mutatjuk, hogyan készíti a nagymama!
A MATE gödöllői vadbiológus kutatói egy Budapesttől 30 km-re fekvő erdős területen itthon ritka állatokat videóztak le.
Ha szeretnénk feldobni az otthonunk hangulatát, a LED szalag nagyon jó választás lesz! A mesterséges fények közül a LED világítás egyre népszerűbb. Energiatakarékos és hosszú élettartamú, fővilágításhoz és dizájn világításhoz is szuperül használható. Már 10m LED szalag elegendő ahhoz, hogy különleges fényeffektusokat hozz létre a falon, a mennyezeten vagy akár a bútorokon. Hozunk néhány példát, hogyan érdemes felhasználni a LED csíkot!
Kedves hömpölygő! Azt javaslom, hogy gomba, -és rovarölő szer keverékével permetezzék le, és vigyék melegebb helyre! Nagyon fontos, hogy 7 °C alá ne essen a hőmérséklet, mert ezt a növény nem bírja. A legoptimálisabb a 10-18 °C. Tavasszal, viszont vágják majd vissza, és el fognak tűnni a száraz részek. A telelő növényeket ajánlatos egyébként 3-4 hetente permetezni.
Kedves hömpölygő! A kép alapján szerintem kevés vizet kap, illetve - az előző válaszomban >> - javasolt 10-18 °C hőmérsékleten kell tartani! Most semmit ne tegyen, hanem tavasszal vágjon le minden elhalt részt és ki fog hajtani!
Az olajos szerek nem ajánlottak, mert perzselhetnek. A két szer, amit használt, megfelelő, csak ügyelni kell a megfelelő permetlé borítottságra. Kontakt szerek közül Decis-t is lehet használni, valamint az Actara-t beöntözve is lehet alkalmazni, ugyanolyan keverési arányban, mint permetezésnél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt M. Zoltán! Előfordulhat, hogy a metszés, ill. sebzések helyén sebparazita gombák telepednek meg. Az eltávolítás és a sebkezelés a maximum, amit tehet ellenük. Mivel a fatestben maradhat a gomba fonalaiból, ismét alkothat termőtestet. Legegyszerűbben a fertőzött ág eltávolítása, ha törzsön van, akkor csak az Ön által is alkalmazott módszer jöhet szóba, plusz a további sebzések lekezelése, mert a gomba terjedhet. Esetleg gombaölő szeres injektálás segíthet, amiről itt érdeklődhet: parkfavedelem.hu Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Rózsa! A kenguruvirág (Anigozanthos bicolor) őshazája Ausztrália. Egyszikű, egylaki évelő növény. A laza, tőzeges, tápanyagban szegény talajt kedveli. Bőségesen öntözzük, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot. Fényigénye nagy. Nem bírja a direkt napfényt. Hőigénye közepes. Fagyérzékeny! Az elnyílott virágokat ne vágja le, mert lehet belőle magot szedni, de ha nincsenek ilyen tervei, ekkor nyugodtan vágja le őket!