6636. Kerékpáros nyaralás: az utazás új dimenziója
Aktív kikapcsolódás egyszerűen.
Aktív kikapcsolódás egyszerűen.
Az elmúlt hetek esős-párás időjárása szó szerint berobbantotta a gombaszezont. Rengeteg fajta gomba nő az erdőkön-mezőkön, mégis a piacon aranyárban mérik őket.
A lakcím egy annyira alapvető információ, hogy a pályázók gondolkodás nélkül írják bele az önéletrajzba. Holott egyáltalán nem kötelező feltüntetni ezt az adatot, legfeljebb, ha az álláshirdetésben kifejezetten kérik.
A felni egy kifejezetten fontos része az összes járműnek. A rajta elhelyezkedő abroncs segítségével ez az az eszköz, ami érintkezik az aszfalttal, az adott talajjal. Ezért is kulcsfontosságú a közlekedés során, mivel a vezethetőségtől kezdve számtalan tényezőt befolyásol.
Az időjárási körülmények hatással lehetnek otthonuk kényelmére és a komfortérzetünkre. A páramentesítő készülék az egyik fontos eszköz, ami segíthet a lakásban fenntartani a kellemes belső klímát. A hétköznapi használat mellett azonban vannak olyan különleges helyzetek is, amikor kifejezetten nélkülözhetetlenek ezek a berendezések.
Növényvédős kollégám (Zsolnai Balázs) segített a probléma kiderítésében. A kép alapján valószínűsíthető, hogy ez mangán és vashiány tünete lehet. Tavasszal adagolt Scotts műtrágyák kíválóak az ilyenre. (Tápanyaghiány előfordulhat túl kötött, és meszes talajon is, ugyanis ilyen talajban a tápanyagok gyakran kötött - a növény számára nem elérhető - formában vannak jelen.)
Hűvös, csapadékos időben sajnos számítanunk kell a paradicsom legveszedelmesebb betegségének megjelenésére: ez a paradicsom fitoftórás betegsége, melyet paradicsomvésznek is neveznek. A vegyi védekeznek csak a betegség megjelenése előtt van eredménye: kontakt szerek közül kaptán, mankoceb tartalmú, szisztemikus szerek közül benalaxil, efozit hatóanyagú szerekkel kell május végétől kezelnünk a töveket.
Az édeskömény tavaszi vagy nyár végi magvetéssel ültethető, 40 cm-es sortávra. Ha túl sűrűn vetjük, a növény felmagzását erősítjük, s akkor hiába reménykedünk az édes gumóban. Bővebben az alábbi cikkben:
Ha ilyet tapasztal kaktuszain az két dolognak köszönhető, a nem optimális megvilágitás - keresi a fényt ezért nyúlik meg, vagy ha túl sokat locsolják -a sok víz hatására nő gyorsan. Ha van rá lehetőség, érdemes nyárra szabadba helyezni a kaktuszokat s valószínű nem marad el a hízás sem.
Az ananász a trópusi élőhelyély többször terem, ha utánozni tudnánk az ottani klímát valószínű, hogy nálunk is többször termésre tudnánk bírni.