6636. Kerékpáros nyaralás: az utazás új dimenziója
Aktív kikapcsolódás egyszerűen.
Aktív kikapcsolódás egyszerűen.
Az elmúlt hetek esős-párás időjárása szó szerint berobbantotta a gombaszezont. Rengeteg fajta gomba nő az erdőkön-mezőkön, mégis a piacon aranyárban mérik őket.
A lakcím egy annyira alapvető információ, hogy a pályázók gondolkodás nélkül írják bele az önéletrajzba. Holott egyáltalán nem kötelező feltüntetni ezt az adatot, legfeljebb, ha az álláshirdetésben kifejezetten kérik.
A felni egy kifejezetten fontos része az összes járműnek. A rajta elhelyezkedő abroncs segítségével ez az az eszköz, ami érintkezik az aszfalttal, az adott talajjal. Ezért is kulcsfontosságú a közlekedés során, mivel a vezethetőségtől kezdve számtalan tényezőt befolyásol.
Az időjárási körülmények hatással lehetnek otthonuk kényelmére és a komfortérzetünkre. A páramentesítő készülék az egyik fontos eszköz, ami segíthet a lakásban fenntartani a kellemes belső klímát. A hétköznapi használat mellett azonban vannak olyan különleges helyzetek is, amikor kifejezetten nélkülözhetetlenek ezek a berendezések.
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.