6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
A Szárnyalt golgotavirág a laza, tőzeges, tápanyagban gazdag talajt kedveli. Közepesen öntözze, 2-3 naponta. Nem bírja a szárazságot, de a pangó vizet sem. Magas páratartalmat igényel, száraz helyen rendszeresen permetezze a leveleit. Fényigénye nagy, a direkt napfényt vagy a félárnyékot kedveli. Hőigénye közepes. A melegben tartott növények télen is fejlődnek, s a virágzás rovására gyenge hajtásokat hoznak. Február második felében a vékony hajtásokat vágja vissza, az erősebbeket - amelyek a további növekedést biztosítják - körülbelül 20 cm-re metssze le. Ennek hatására a növények gyors növekedésnek indulnak, amit a továbbiakban csak az átültetéssel biztosíthat. Ez három héttel kövesse a visszametszést. Így virágozni fog!
Nem túl egyszerű növények, de sikerrel lehet őket tartani, ha a következőket betartja. Télen is fokozott megvilágításra van szükségük, tehát a lakás legnaposabb, legmelegebb ablakába tessék tenni. A vízigénye kicsi, de a kaktuszokénál több, ami azt jelenti, hogy azért 2 hetente nagyon kevés vízzel meg kellene locsolni. Ne legyen a talaja vizes télen, mert elrothad a növény!! Nyáron napon, félárnyékban egyaránt jól érzi magát.
A virágok elhullása valószínű egy természetes folyamat eredménye,amelyet a helyváltoztatás okozta stressz,esetleg a szállítások közötti megfázás is okozhatott. A kukacok mindenképpen károsak, javaslok egy teljes közegcserét (ha már úgyis eldobta a virágzatot akkor lehet akár azonnal is.) üdv
A feltett kérdésre az alábbi okok miatt nem tudok válaszolni: 1:Mit tehetnék? Kik?Az orchideák? 2:Jelenleg kb.35 ezer fajuk ismert ezek között legalább 10 ezer faj lombhullató. Javaslom, hogy újból tegye fel a kérdést, de legalább a nemzetségnevet határozza meg, vagy tegyen fel fotókat róluk. Ebben az esetben tudok válaszolni.
Hát nem kellett volna hozzányúlni! Ahogy látom egy tökéletes állapotban lévő növényről van szó, amely szereti ha a gyökerei szűk helyen fejlődnek, csak kissé nedvesebben kellene tartani. A gyökérritkítás soha nem egészséges dolog, főleg most ugyanis az új bulbák még csak most fejlődnek és óhatatlan, hogy az ő gyökérzetük is károsodott a ritkítás során. De ha már megtörtént, akkor legyen kövér lúd:szerintem 2 tövet lehet belőle osztani(bár én azt sem most tenném) virágzás:nem hasonlítható a phalákkal, teljesen más felépítésű ciklikus növényről van szó mely majd csak az új bulbák beérése után fog virágozni(feltéve ha közben nem bolygatják mint jelen esetben)és csak abban az esetben ha a hőmérséklet jóval alacsonyabb a phalák által kedvelt 19-24 (vagy melegebb)foknál. üdv