6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
Jó lenne, ha fotót is láthatnánk a növényről illetve a barna , kerek foltokról, amelyek a ragacsok miatt lehetnek pajzstetvek is, de lehetnek "csak" a nem megfelelő, száraz, meleg miatt kialakuló száradások is. A pajzstetvek elleni védekezés valóban nem egyszerű, a testükön lévő pajzs - amiről a nevüket is kapták - megvédi őket a permetszerektől; ezért azok legtöbbször hatástalanok ellenük. Érdemes lemosni és fogpiszkával levakarni a növényről a tetveket és utána permetezni pajzstetvek elleni szerrel, esetleg olajos spray-vel.
A tél nem igazán alkalmas időpont az átültetésre, én várnék még vele 2 hónapot. Ha nincs túllocsolva (és a tálkájában sem áll huzamosabb ideig a víz), akkor talán a szárazságtól sárgulnak a levelei? Bár ez nem valószínű, mivel a Zamioculcas pozsgás szárában és leveleiben rengeteg vizet el tud raktározni, így csak a talaj extrém kiszárítása okozhat gondot.
A babzsizsik apró ormányos bogár, mely még a zöld növényen fejlődő babszemekbe helyezi tojásait, tehát ott fertőződnek a szemek. A betakarítás után a betárolt szárazbabból bújnak elő a bogarak: ezt apró, 1 mm körüli, kör alakú lyukak jelzik a babhéjon. Mivel a bab szabadföldi fejlődése során fertőződik , akkor kell rovarölő szerrel permetezni a növényállományt . Amennyiben csak néhány kg-ról van szó a kémiai védekezés elkerülhető: betakarítás után minél előbb a babot zacskóval helyezze legalább 48 órára a hűtőszekrény mélyhűtőjébe. A - 12 oC-on vagy annál alacsonyabb hőmérsékleten tartott babzsizsik lárvák elpusztulnak, így a bogarak kártételét és kikelését meg lehet előzni. Egyszerű és bio módszer.
A babérmeggyek szélvédett kertekbe, enyhe mikroklímájú területekre valók, mert fagyérzékeny örökzöldek, kivéve a kislevelű, alacsony termetű fajtákat. Valószínű, hogy nem végzetes a baj, ezért tavasszal, metszéssel korrigálható a barnult rész.
Valószínű, hogy a méretes levelű futóka nemesítés eredménye, tehát új fajtáról van szó - bár a fajta nevére sokszor nem derül fény; de a kedvező tartási körülmények, az intenzív tápanyag-utánpótlás is hozzájárul a nagyobb levélfelület kialakulásához.