6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
Szinte biztosan nem. Ha már túl van egy kezeléskúrán érdemes várni,hogy az uj hajtások tünetmentesek vagy nem. üdv
Ezek a növények elvirágzás után általában elpusztulnak, de előtte kifejlesztenek néhány sarjat. Ezekkel szaporítani is lehet őket. Valószinűleg ez lehet a probléma! Üdv: Kiss Krisztián
Sokan szeretnének Ficus elasticából elágazó fácskát nevelni. Ez visszavágással érthető el. Amíg szép, végig leveles a törzs, kár a növényhez nyúlni. Ha a megnyúlt és levelét vesztett Ficusokat visszavágjuk a cserép felett 10-20 cm-re, akkor 2-3 hajtást hoz, bokrosan fejlődik. A vágás következtében kifolyó tejnedvet meleg vízbe mártott ruhával töröljük le.
A biotermesztésben is engedélyezett szerek közül: (Márkanév - hatóanyag) * Bio-sect - alifás zsírsav * Biola - növényi olaj * Vektafid A - paraffinolaj Speciális, csak levéltetvek elleni szerek: * Chess 25 WP - pimetrozin * Pirimor - pirimikarb Rovarölő szerek, melyek a levéltetvek ellen is hatnak és felhasználásuk engedélyezett: * Chinmix 5 SC - béta-cipermetrin * Cymbush 10 EC - cipermetrin * Decis 2,5 EC - deltametrin * Karate 2,5 WG - lambda cihalotrin * Metil-cotnion 25 WP - metilazinfosz * Sherpa - cipermetrin * Talstar 10 EC - bifentrin
Takácsatkák lehetnek. Mozgó fejlődési alakjai a levelek fonákán szívogatnak, és bejuttatott nyálukkal mérgezik a növényeket. A levél színén kezdetben elszórtan apró,halvány foltok jelenek meg, melynek később az egész levéllemezre kiterjednek. A fonáki részen finom szövedék látható, a beletapadt porszemcsékkel és az állat ürülékével. A károsított levelek később megsárgulnak, elbarnulnak és alulról fokozatosan lehullanak. A növény gyökerében fejlődik, ami a virágzásra is kihat. Erős fertőzéskor a bimbókat és a virágokat is súlyosan károsítja. Sok nemzedékű, meleg- és szárazságkedvelő faj, így a nyár közepére szaporodik fel tömegesen. Atkaölőszerrel kell kezelni a növényt. Atkaölőszer: Actara 25 WG, Flumite 200 (ampullás kiszerelés)