6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
Üdvözlöm! Van néhány ok, ami ezt kiválthatja, de szerintem a legvalószínűbb, hogy a föld nem volt kellően laza, jó víz elvezetésű, illetve gyanítom, hogy túl lett öntözve. Azt tanácsolom, hogy vágja vissza a felére és ültesse át, 2-3 cm-el nagyobb cserépbe, laza földbe, amit esetleg tőzeggel lazíthat. Télen három hetente, tavasztól, hetente lehet tápozni, és soha ne öntözze túl, ne legyen pangóvíz, ez a legfontosabb!
Mindenképpen vigyük fagymentes, napfényes helyre. A leander a mi éghajlatunkon egynyáriként viselkedik, ezért ezeket a fagyok előtt zárt helyre kell vinni. Az ágrendszerét még most, a teleltetés előtt ritkítsuk meg. A jó teleltető 5-15 foknál nem melegebb, de nem is hidegebb. Minél világosabb a helyiség, annál magasabb lehet a hőmérséklet ezen a tartományon belül. Világos helyet kíván a leander. A leandert elegendő kéthetente kevés vízzel megöntözni.
Nem igaz. A meztelen csigák hímnősek és tojásokkal szaporodnak. Maró hatású műtrágyával, mészporral lehet védekezni ellenük. A gyártott csalogató szerek metaldehidet tartalmaznak.
A talaj átfagyása ellen védekezhetünk úgy, hogy lombbal, mulccsal, fenyőkéreggel vastagon takarjuk. Hosszabb, csapadékmentes időjárás esetén, a fagymentes napokon öntözzük meg a növényt. A napsütéses téli időben helyezzünk árnyékolót a növények köré és fölé. Ez lehet nádfonat, vagy Raschel háló.
2 évente, standard keverékbe érdemes átültetni. Semlegeshez közeli kémhatású (6,5-7,5 pH) talajokon könnyen nevelhető, de nedves, üde talajban fejlődik legszebben. Az ágakat hajtás előtt, a friss hajtásokat május-júniusban kell metszeni. Tavasztól őszig trágyázza.