6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
Kedves Bernadett! Sávos dracénája van, úgy látom elég sötét az ültetőközeg, amibe tette, a dracénának homokos-humuszos földkeverék való. Nedves, meleg helyen kell tartani, félárnyékos fekvésben (A zöld változata bírja a sötétebb szobákat is, de a sávos kevésbé). Száraz levegőjű helyiségekben a levelek vége szárad, barnul. Igényei, gondozása: Fényigénye, hőigénye: A egyenletes fejlődés érdekében a legjobb a sárkányfa számára a félárnyékos hely, ahol a növényt közvetlen napfény csak a nap leghidegebb óráiban éri. A sárkányfát csak akkor vigyük ki a szabadba, ha a fagyos időszaknak már vége, általában április - májustól lehet. Ajánlott a szabadban nagyon világos, de közvetlen napsütéstől mentes helyre tenni, mivel a közvetlen napsütés károsíthatja leveleit. Ideális hőmérséklet számára a 22-26 °C, télen a minimum hőmérséklet 16-18 °C legyen. Ügyeljünk a megfelelő szellőzésre, de óvjuk a növényt a huzattól. Vízigénye: A talajt tartsuk nyirkosan, de kerüljük a túlzott öntözést is, mindig hagyjuk a földjét száradni pár napig két öntözés között. Túlöntözéskor könnyen megindulhat a gyökérrothadás. A téli hónapokban kevesebbet öntözzük, főként, ha a hőmérséklet nagyon alacsony. A sárkányfa kedveli a párás levegőt. Helyezzük cserepét agyaggolyókkal teli tálcára. Rendszeresen permetezzük vízzel, ügyelve, hogy a levelei megszáradjanak, mielőtt közvetlen napfény éri őket. További gondozása: A növekedési időszakban tápláljuk növényünket hetente levéldísznövényekhez való tápoldattal. A cserepüket kinőtt példányokat bármikor átültethetjük virágföldbe. Jó vízelvezető virágföldet használjunk, és szükség szerint adjunk a talajhoz sódert a vízelvezetés javítása érdekében. Átültetni akkor kell, amikor a gyökerek kibújnak a cserép alján. Lehetőleg tavasszal végezzük az átültetést. A sárkányfa kedvező körülmények között a kétméteres magasságot is eléri. Ha kinőtte a lakást, vissza lehet vágni a kívánt méretre. A metszési felület alatt ki fog hajtani. Sárkányfát tavasszal vásároljunk, mivel ekkor könnyebben szoktathatjuk az otthoni körülményekhez anélkül, hogy leveleket hullatna. Az ősszel vásárolt növényeknek nehezebb alkalmazkodniuk a megszokott optimális termesztési körülményekhez képest kevésbé ideális otthoni körülményekhez.
Üdvözlöm! Minden tiszafa fajta mérgező. A piros magköpeny kivételével a tiszafa minden része – még a lehullott elsárgult tűlevelek, vagy a fa fűrészpora is – erősen mérgező diterpén típusú taxán származékokat tartalmaz.. Ha a gyerekek nem eszik meg a fa részeit, akkor nem lehet baj, de egy óvatlan pillanatban megehetik, ekkor támolygás, izom remegés, légszomj, görcsök léphetnek fel. Nincsen tudomásom halálesetről, de minden esetben nagyon kell figyelni, hogy gyerekek (állatok) ne rágcsálják! Tiszafa >>
Tisztelt Lali! Ha a garázs és a ház helyén veteményest/kertet kívánnak létrehozni, akkor a garázs/ház alapjait is el kell bontaniuk és 20 cm vastagságban talajcserét kell végezni, istállótrágyával dúsított termőfölddel. Hiába hordunk ugyanis a betonalapra termőföldet, a növények fejlődése nem lesz megfelelő és nyáron gyökér- és tőpusztulás következhet be a betonalap felmelegedése miatt. Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök Aleon-Kert Kft. www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő, ezek a mérgező növények, ezeken kívűl azért még bő a választék, amiket nyugodtan tehet balkonládákba (akár fűszernövényeket is, ami nem csak szép, de hasznos is) alpesi ibolya, amarilliszek, aranyeső, azáleák, babér, boglárkafélék, borostyán, ciprusok, csillagvirág, dieffenbachia, erdei pajzsika, fagyal, fehér fagyöngy, filodendron, fokföldi ibolya, galagonya, galócagomba, gesztenye, gyöngyvirág, hagymafélék, hajnalka, havasi gyopár, hortenziák, hóvirág, ibolya, jácintfélék, kaktuszok, kála, konkoly, közönséges boróka, krizantémfélék, kutyatejfélék, leander, liliomfélék, macskapetrezselyem, magnóliák, magyal, medvetalp, mérges szömörce, mikulásvirág, muskátlik, nadragulya, nárciszok, nőszirom, orchideafélék, őszi kikerics, páfrányfélék, paradicsom zöld szára, pitypang, rekettye, rododendronok, sáfrány, somkóró, szagos müge, szegfűfélék, szellőrózsafélék, szója, tőzegrozmaring, tuja, tulipán, varjútövis, viola.
A kávécserje egy gyönyörű mediterrán növény, amely nyáron imád kint lenni a kertben, árnyékos helyen.A kertben gyönyörűen fejlődik, hozza a hajtásokat, ám télen okvetlenül be kell vinni egy védett helyre. Erre egy 10-15 fokos világos helyiség az ideális, mert a fűtött meleg helyen a levelek száradnak, és a növény is tönkremegy. Tehát vagy egy fűtetlen szobába, vagy egy hűvös folyosóra kell a növényt kitenni, a locsolást lecsökkenteni, de a leveleit lehet néha permetezni.Tavasszal újra ki kell tenni a szabadba, ekkor érdemes átültetni, vagy májustól egy kevés tápoldattal megindítani a növekedést.