6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
A képen egy álkörmös, vagy más néven karmazsinbogyó (Phytolacca americana) látható. Nagyon gyors növekedésű növény, amely Amerikában őshonos. Egyes részei (bogyói, gyökere legfőképp) erősen mérgezőek a legelő állatokra és az emberre. Régebben ételfestékként, borszínezékként használták, de élmiszeripari felhasználása mára már tilos.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Üdvözlöm! A fenyő magvetésre is igaz, mint minden magvetésre: nem szabad kiszáradnia, mert a megeredt kis növény csíra elpusztul, ha kiszárad. Laza, jó vízgazdálkodású tápanyagban gazdag földbe vesse el (ültesse), úgy hogy a magátmérő 2,5-3 szorosa legyen a magot takaró földréteg. Javaslom, hogy minden nap öntözze, de pangó víz ne legyen alatta! A leander magonccal kapcsolatban: a telelést 15 C körüli világos helyiségben kell teleltetni, heti kevés öntözéssel. A lépcsőházak kiválóan alkalmasak erre.
Tisztelt Borska! A Ficus microcarpa 'Ginseng' napos helyet kedveli és viszonylag jó szárazságtűrő növény mert a gyökerei jó tárolják a vizet. Az ásványvízzel való öntözés helyett a locsoló kannába 2-3 napot állt vizet ajánlom, mely lágy víz és a bonsai fák öntözéséhez kifejezetten ajánlott. A talaj ásványi anyag tartalmát növelni pedig kötöttebb talaj hozzáadásával, és tápoldatozással lehet. A tüneteket leírva a fácskát napos, és száraz helyre tegyük a huzattól óvjuk, és akkor öntözzük, amikor a talaja tapintásra száraz. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Naturella! A lótrágya nagyon jó, sok tápanyagot tartalmaz. A sok nitrogén miatt valószínű, hogy a levelek nagyra nőnek. Valóban mellé javaslom, hogy egy magasabb foszfor tartalmú műtrágyát szórjon ki. A gyepszőnyeg telepítésekor használt starter műtrágya tökéletesen megfelel, mert ezeknek általában 60 %-a foszfor.