6681. Ősszel vagy tavasszal kell metszeni a fügét? Itt a válasz
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Bár még javában terem a füge. Felmerülhet bennünk a kérdés, hogy ősz végén vagy tavasz elején kell metszeni.
Friss levegő, zöldellő természet, üdeség, csend… Ajándék, amire a mai zaklatott, rohanó, zakatoló világban a legtöbben kimondva és kimondatlanul vágynak. Ajándék, ami akár kortyok formájában is megtapasztalható. A Folly Arborétum és Borászat eddig is híres volt arról, hogy a szőlőtőkéket tisztelettel, odaadással kezelte, mint a természet egységének egy darabját. Ám most (már) két újabb aranyérem is bizonyítékként szolgál mindarra, hogy amit az üvegek rejtenek, az maga a nagybetűs élet.
Mindegy, hogy irodának, lakhatási céllal vagy akár befektetés gyanánt tervezünk ingatlant vásárolni, az biztos, hogy a lokáció az egyik legfontosabb tényező lesz a választásnál. Üzleti szempontból, a megtérülés miatt különösen lényeges, hogy a választott régió felkapott legyen. Cikkünkből kiderül, hol érdemes mostanában házat vásárolni.
Kik a kertek legnagyobb sztárjai? Kikért rajong ország-világ? Hát persze, hogy a szivárvány ezernyi színében pompázó, különleges, csodaszép évelőkért! A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós is imádják ezeket a színes virágokat, és ami a legjobb, azt is megosztják a nézőkkel, hogyan érhetik el, hogy minél több legyen belőlük, minél hosszabban virágozzanak, és az is kiderül, hogyan érdemes összeültetni őket.
„A virágok mindig jobbá, boldogabbá, segítőkészebbé teszik az embereket. Olyanok, mint a napsütés, az étel és az orvosság a léleknek” mondta egykor egy híres botanikus. A Green Team műsorvezetői, McMenemy Márk és Szomorú Miklós pedig csak egyetérteni tudnak vele, mi pedig velük.
Tisztelt Csigabyte! A képen a leándernek két tünetét lehet látni. Az egyik a kálium tápanyaghiánya, a másik egy rovar kártétel, a levélatka kártétele. Védekezni úgy lehet elsősorban hogy levélatkától fertőzés mentes szaporítóanyagot veszünk. Télen fontos a nem sötét helyen való teleltetés, és tavasszal folyamatosan nyáron át kapjon a növény tápoldatot. A kálium tápanyag hiányt a Fitohorm 39K N:P:K tartalmú magasabb kálium tartalmú tápoldattal lehet megszüntetni többszöri kezelés után áprilistól szeptemberig. A levélatkák ellen pedig 3-4 kezeléses rovarölő szeres kezelés hatásos tavasztól őszig a Sanmite 20WP és lemosó permetezésre tavasszal és ősszel a az Agrol Plussz vazelin olaj alkalmas. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Nagy úr! A Confidor Oil szer Magyarországon nem engedélyezett szer. Romániában viszont használják és engedélyezett rovarölő szer. Nálunk a Confidor OD és az Confidor 200 SL engedélyezett levéltetvek és talajlakó kártevők ellen zöldség termesztésben (paradicsom paprika uborka és dohány). Gyümölcstermesztésben helyette inkább a következő szereket használjuk levéltetvek, lombrágó bogarak ellen: Actara Sc, Karate 2,5 WG, Mospilan 20 SG, Calypso 480 SC. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Hogy jó sűrű legyen, javaslom, hogy 50-60 cm legyen a tőtávolság. Az ültetőgödörbe komposztált szarvasmarha trágyát és tőzeget tegyen, mert szereti a savanyú talajt.
Tisztelt Andrea! A sárgás színű növény egy Brassia hibrid a színesebb pedig egy többszörös (intergenetikus)hibrid.A téli időszakban mindkettő hűvös(8-13 fok) helyet szeretne lehetőleg sok fényt némi párát és nagyon kevés nedvességet. A nyári időszakban szabadban,félárnyékban,folyamatos nedvesség és tápozás mellett fejlődik a legszebben. Sok sikert!
Távolból nehéz pontos diagnózist felállítani. Felsorolom az okokat és tessék kiszűrni a valóst: Alacsony páratartalom, túlzott meleg, ingadozó hőmérséklet esetleg valami gyenge huzat, túl sok fény, a növény bimbófejlődéskori elmozdítása, az előtte lévő radiátorról felszálló száraz meleg levegő. Sok Sikert a továbbiakban! Még több segítséget talál alábbi cikkeinkben: Orchideák a lakásban? 10 tuti tipp a szakértőktől Apró trükkök, hogy az orchidea télen is jól érezze magát Mik az orchideák nevelésének titkai?